14 ocak 2016 pkk diyarbakır çınar saldırısı

5 ölü, 39 yaralının olduğu haber edilen saldırı. bomba yüklü araç ile emniyet müdürlüğüne yapılan saldırıda emniyet müdürlüğü binasıyla beraber ayrıca hemen yanındaki 2 katlı bir binanın da çöktüğü bildirilmiş.

http://www.hurriyet.com.tr/diyarbakirin-...
eğri oturup, doğru konuşmak gerekiyor; bu saldırı hiçbir şekilde arkasında durulabilecek bir saldırı değil. derdinin bir halkın 'özgürlüğü' olduğunu söyleyen bir örgütün yapacağı iş de değil. üstelik; o halkın bile onaylamaması gereken bir olay bu.

tabii; yine ütopik, olması-gereken-idealist safsatalar bu dediklerim. siz bana bakmayın.

misal;
vietnam savaşı sırasında birleşik devletler'de bir hareket başlıyor. bir örgüt silahlı eylemler yapıyor. ancak eylemlerin odak noktalarında sadece savaş yanlısı hükümetin binaları var, ve eylem yapmadan önce binayı arayıp haber veriyorlar "şu şu saatte binaya saldırı yapacaz, binada insan kalmasın" diye.
kafalara gel.

ülkenin dört bir tarafında canlı bombalar patlar, ülkenin bir tarafında kıyım gerçekleştirilir, hergün yeni bir saldırı haberi gelir; tek verilen tepki ise "kınıyoruz" olur.

arthur c. clarke görseydi ülkeyi, şapkasını çıkarır, saygı duruşuna geçerdi yemin ederim. o haldeyiz yani.
kürdistanda savaş var evet ve bu savaş gördüğümüz kadarıyla sadece devlet eliyle gerçekleşen bir çatışma alanı değil, tarafların * birbirilerine karşı gösterdiği diş bileme boyutuna gelmiş durumda..

devlet kurumlarına bile saldırmak vahşetin direkt uygulaması iken, lojmnlara yapılan saldırı orada "görevli" ve ailelerinin zarar görmesine sebebiyet vermiştir..

"sivil" & "asker"/"terörist" ayrımını yapmadan "insan" olmaklığın temel alındığı yarınları ümitle bekliyoruz, her geçen gün azalsa da bu ümit..

katillerin yine sivil katlettiği eylemdir.devletin istediğini yapan sözde kürt savunmacısı örgüt savaş isteyen devlete hediyelerini birer birer veriyor.sivillerin olduğu yere evi enkaz haline getirecek bomba patlatmak nedir ? düpedüz adiliktir.ölen çocuk ve sivillerin hesabını şimdi kim soracak ? kim inanacak sizin barış istediğinize ? barışın tarafı olmanız çok ironik olmayacak mı ?
masum siviller öldükçe davanızın da ne kadar sikik olduğu görünüyor buralardan.hdp'ye oy veren binlerce türk artık fikrini değiştirecek ve siz yine akıllar da katil olarak kalacaksınız.örgütünüzün fanatikleri bebekleri öldürürken kutlama tiviti atıp oh olsun diyor tıpkı sur'da öldürülen bebeklere birilerinin oh olsun dediği gibi.militarizmin ve savaşın aptal destekçileri daha çok baskın olacaklar artık.sizler padişahın kuklası sizler katil sizler umut öldüren taşeronlarsınız.siz böyle eylem yaptıkça kürt her zaman terörist olacak ve siz asla kürt halkının savunucuları olmayacaksınız.

bu savaşın tek barışı türk'lerin devlet kürt'lerin pkk çizgisinden çıkmaları ile olacaktır.yoksa fakir türk ve kürtler 30 senedir olduğu gibi ölüp gidecekler.bu iş artık silahlı otoritelerle çözülecek bir mesele değildir.
inşallah bir gün tüm türkiye hakları ayaklanıp savaşınız bizim savaşımız değildir diyeceklerdir.ancak o zaman bahar gelir barış gelir cemreler ölü bebek bedenlerine değil memleketin dağlarına düşer.
pkk terör yöntemlerini kullanan bir örgüttür(farklı şekilde de tanımlamalar tabiki mevut).terör yöntemleri ile devlete karşı mücadele ettiğini söyleyen bu örgüt, eylemlerinde insani davranmadığını göstermektedir.kürt halkı maalesef yıllardır bu örgütün temsiliyeti ile varlığını ispatlamaya çalışıyor.ne zaman ki hdp türkiyelileşme ile siyasette adını duyurdu,çözüm için bir kıvılcım olusturdu.madem silahlı bir örgütle sorunların çözülemeyeceği aşikar.hdp yi masada tutmaya çalışacaksın,siyasetten uzaklaştırmaya değil.ortak kültüre sahip olan halkların siyasilere bunu göstermesi gerekiyor.taban tabana aynı olmasa da ingiltere-ira bunu çözebilmiştir.artık bitsin desekte,bitirmiyorlar..
ibrahim karaca çok güzel özetlemiş;
"silahlı güçler savaşa tutuştuklarında, iki taraftan da ölenler olur. sivilleri hedef alan her davranış, terör saldırısıdır... yapanların hangi üniformayı giydiği önemli değildir."
biri 5 aylık, biri 1 yaşında, diğeri de 5 yaşında üç çocuğun da birçok siville birlikte hayatını kaybettiği alçak saldırı. bu alçaklığın sorumlusu 14 yıllık ihanet sürecine omuz verenler ve olayın faili örgütün , dolayısıyla emperyalizmin kuklalarıdır. döktükleri masumların kanlarında boğulacaklar.
pkklılar öldüğünde paragraflar dolusu yazan yazarlar bugün susmaktadır.
yazıklar olsun size. yazdığın kadar mert ve adam olsaydın o koltuğundan kalkıp yediğin kaba sıçmayı keserdin.