2023 seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz

halkların demokratik partisi'ne veririm büyük ihtimalle.
seçimle kazandıkları tüm belediyeler gasp edilmiş eşbaşkanları hapisteyken başka partiye vermek ayıp olurmuş gibi geliyor.
btp nin başkanı hüseyin baş da çok seksi gerçi ya o kafamı karıştıriyor. bir yandan da chp nin birinci parti çıkmasını istiyorum. daha doğrusu akp nin birinci parti konumunu kaybetmesini istiyorum. o yüzden chp'ye de veresim var.
bilemiyorum altan bilemiyorum...
sevabına biri anket koysa da (dark bear yapardın eskiden bu işi) azıcık neşemizi bulsak. biliyorsunuz ben faşist ve ırkçı olduğum için oy atacağım parti, aday belli.
cumhurbaşkanı seçiminde tek adam rejiminden kurtulmak adına kime oy vereceğim çok net. milletvekili seçiminde hangi partiye oy vereceğime henüz karar veremedim. tip, hdp, chp arasında gidip geliyorum.
mecliste ne oy verilecek bir parti , nede oy pusulasında oy verilecek adam var . hepsi menfaat ve çıkar peşinde , ciddi anlamda ülkeyi düşünen pek kimseyi göremiyorum . kime oy vereceğime gelirsek , her iki ucuda kirli değnek .
bir referandum mahiyetinde olan cumhurbaşkanlığı seçiminde kemal kılıçdaroğlu'na, milletvekilliğinde ise solu meclise taşıması ve siyasi dengenin bir nebze de olsa sağdan sola doğru kayabilmesine vesile olması için türkiye işçi partisi'ne oy vereceğim.