22 ocak 2016 kamer genç'in ölümü

bir süredir tedavi gören eski tunceli milletvekili kamer genç'in maalesef aramızdan ayrılışı.

http://www.hurriyet.com.tr/kamer-genc-40...

iyi bilirdik, iyi hatırlayacağız.
1940 doğumlu imiş..

allah rahmet eylesin siyasete yıllarını vermiş tunceli milletvekiliydi.. cenazesi yarın kartal cemevinden kalkacakmış
güldüğüm yegane politikacılardan biridir sanırım. kavgayla gürültüyle hatırlıyorum hep kendisini.

bu arada eski tunceli milletvekili değil... tunceli eski milletvekili. hof! türkçeyi bilip bilmeden yazıyorsunuz, hayret birşey! kara cahiller! bir de gel laf anlatmaya çalış bunlara...
üzücüdür. dağ gibi bir adam, tek başına muhalefet bir can gitti.

"tunceli milletvekili"nin bir tamlama olması itibariyle; merhum, eski "tunceli milletvekili"dir. "eski" sıfatını alan "tunceli" ili değil, "tunceli milletvekili" tamlamasıdır. cehalet mutluluktur! hep mutlu olmayın, biraz da okuyun, öğrenin. kapak yapayım derken kapak ederler.
güldüğüm ve sempatik bulduğum siyasetçilerden birisiydi.çiçek sulama muhabbeti argomuza yeni bir deyim katmıştı. xızır yardımcın olsun.

ayrıca tunceli değil dersim milletvekiliydi bilip bilmeden yazıyorsunuz.kara cahiller!
hakka yürümüştür.
dersim'in en yoksul ailelerinden, devlet memurluğuna yükselen bir hayat çizgisi yarattı.
danıştay'da hakimlik ve savcılık yaptı.
cumhuriyet'in ürünü, aydın ve demokrat bir siyasetçi idi.
meclisteki şaklabanlıklarıyla değil, sahip olduğu cumhuriyet değerleri ve tavizsiz halkçılığıyla hatırlanacaktır...
ruhu her boyutta şad olsun!

(bkz: hepimiz kamer genciz)
(bkz: tunceli)
seni suladığın çiçekler ile hatırlıyorum sevgili kamer genç. rip.
"19 aralık sonrası hücredeyiz halimiz itten beter, yaralıyız üstümüzde başımızda yok. bir ayakkabı bir terliği üç kişi dönüşümlü kullanıyoruz.bekaroğlu ve kamer genç geldi. mümkün mertebe hücreleri geziyorlar. durumu gözleyip dışarı duyurma dışında bir şey yapamayacaklar.bunun onlar da farkında biz de farkındayız. o yangın günlerinde öte duranlar, fark koyanlar o kadar çoktu ki bu tavırlar daha bir değerliydi.kamer genç tartışmalı biri, bu da artılarına dair bir hatırlatma olsun. hoş bir anıyla devam edeyim. girdiği bir hücredeki ölüm orucu direnişçisi dersimlidir.kamer genç hal-hatır sorma memleket muhabbeti ve 19 aralık sohbetinden sonra tam giderken arkadaşın eline harçlık sıkıştırmak ister. (ama içerde üzerimizde para olması yasaktı ) artık karşılıklı şakalaşma başlar.çiçek sulama konusu tazeydi daha "çiçekler nasıl" diye sorar arkadaş ) kamer genç "ya çocuklar bari siz yapmayın" der ve o kahkahasını atar.dışarı çıktıklarında açıklama yaptılar durumu anlattılar. bir süre sonra da kamer genç, adalet bakanlığı'nı suçlayıp komisyondan istifa etti.o ölüm orucu direnişçisini ilerleyen günlerde kaybettik. cafer tayyar bektaş'tı adı. 122'lerden biri oldu.yedi yıl süren yangının hafızası yaşamaya devam ediyor, kim bir dal parçası taşıdı, kim bir damla su taşıdı yeri geldikçe hatırlanıyor.bugün aynı zamanda 2000-2007 ölüm orucu direnişi'nin kazandığı günün yıldönümü. 122'leri saygıyla anıyorum."