24 eylül 2015 hac izdihamı

en az 150 arkadas kurban edilmis bayramin ilk gunu. vay vay vay.

http://www.ntv.com.tr/dunya/hacda-izdiha...
ailecek bizi telaşa düşürmüş haberdir. akrabalarımız orada.
dinler öldürür. üzüldüm.
ilk değildir ve suudi zihniyetinin organizasyonları nedeniyle son olması da mümkün değildir!
allah akıl, fikir, nizam, intizam, mantık, vicdan, matematik, teknik ve sabır versin cümle islam alemine!!!
(bkz: ölenler arasında türk yokmuş! ohhh be!)

başlıklı haberler sonrası insanlığa dair zaten yiten umudum iyice gitmiştir. ayrıca kardeşim dini ritüelleriniz insanların ölümüne sebebiyet veriyorsa bir dön de düşün yahu! bir düzenleme bir şey getir engelle ölümleri! göz göre göre körlük bu! yazık onca giden cana!
tanrılar kurban istiyor. dinler öldürmeye devam ediyor. kurban bayramının ilk gününe denk gelişi ayrı bir ironi.

son gelen haberlere göre 717 kişi ölmüş, 805 kişi yaralanmış deniyor. tam bir facia cidden. diyecek söz bulamıyorum.
o kadar insanın, dikkatsizlik uğruna şehitlik kontenjanında olması ayrı bi kafa yapısı... temsili şeytan taşlarken birbirine şemsiye fırlatıp, birbirinin kafasını gözünü oyanları da duyduk. sevin oğlum birbirinizi!.. üzüldüğüm tek konu, bir mezarlarının olmayışı olacaktır. ailelerine sabır diliyorum.
ölü sayısı şuan 750'yi geçmiş durumda. 900 yaralının içinde ağır olup, ölebilecek olanları da düşününce mevcut korkunç durum daha da korkunçlaşıyor. daha bundan 15 gün kadar önce vinç kazası sebebiyle 65 kişi daha hayatını kaybetmişti. anlamadığım oraya akın akın giden bir çok insanın hayatları hiç mi düşünülmüyor. yıllardır yaşanan facialar düşününce kimse buna önlem almamış belli ki. ne akla hizmettir cidden anlam veremiyorum.
müslünların terbiyeszliği ve suud köpeklerinin para hırsı birleşince meydana gelen facia.3 milyon kişinin aynı anda indiği arafat dağı maksimum 50 bin kişilik yola sıkışınca ve sıra kültürü de olmayınca böyle kötü bir durum yaşandı.
halbuki şeytan taşlama gün içerisinde yapılabilen bir ibadet.organizasyonun bok gibi olduğu hacıların yürüyen dolar olarak görüldüğü bir yer orası.suud köpekleri o taşları bile satıyorlar.yedi tane taş bir dolar en ucuzu.tabi 5- 6 dolara da satılan taşlar var.ayrıca kurban kesmekte şart hacda.kurbanlar akrabamızın dediğine göre 1.500-2000 dolar arasında.bunu 3 milyon ile çarpın dehşet parayı hesaplayın.kesilen kurbanların etini alamazsınız ve siz dağıtamazsınız hükümet orada el koyar.akibeti tabiki meçhul.oysa komşu afrika da ki müslümanlar açlıktan kırılır.
suudi köpekleri böyledir artık hacc ibadeti ne kadar özüyle yaşanıyor orasını allah bilir.
harem-i şerif ve kabe etrafına dikilen geceliği 100 bin dolar olan otelleri saymıyorum bile.osmanlıya kadar mekke şehrinde asla kabenin boyunu geçecek yapı yapılmasına izin verilmiyordu.taki ingiliz köpeği suud hanedanı kutsal toprakları ele geçirene kadar.şimdi kabe avm ortasına konmuş bir gece kondudan farksız görünüyor.
allah bu ibadeti kabul edermi bilmem ama sevgili müslümanlar biraz daha sorgulayıcı ve hak arayıcı olsalar hiç fena olmaz.zira izdihamdan ölüp cenazenide rast gele mezar taşı olmayan bir yere gömülmesi hoş görünmüyor gözüme.
asrın lideri, halkın adamı ve yeni türkiye'nin mimarı olarak unvanlandırılan rte, tıpkı soma faciasından sonra yaptığı korkunç açıklamaya benzer şeyler söyledi: "dünyanın heryerinde oluyor böyle şeyler."
kapak olsun cümle islam alemine!

(bkz: suudi zihniyeti)
(bkz: demokrasi)
(bkz: devlet adamı)