6 temmuz 2013 eli satırlı taksim gezi parkı timi

16 haziran 2013 taksim'e salınan bıçaklı ve satırlı grup şeklinde daha önce yazılan senaryonun 6 temmuz 2013 polisin taksim gezi parkı müdahalesi'nde oynanan ikinci perdesindeki çakma düzen bekçileri.

polisle yürüyen, polisle saf tutan; düzen dahilinde daha önceden provası yapılmış gibi sıralı şekilde sokaklara dağılan bu tim ve uzaktan kumanda ile yönetilen elemanları; artık şeriat ülkelerinde bile terk edilmeye başlanan bir yöntemle eylemcilere müdahale etmeye çalışıyor. türk polisi'ne gelince, yurdum polisi satırlı timden gayet memnun olmuş ki, onları önden salıyor; kendisi arkadan geliyor. hiçbir zaman vatandaş katında güven ve sevgiye nail olamamış emniyet ve polis memurları bileşenlerinden, bundan sonra hangi tanımla söz edilecek merakla bekliyorum.

şurdan:


bu #palaliadamlarkim ? diye sorgulamamızı neden olan kişilerdir.
http://prntscr.com/1dwh01
yanından geçen kadına tekme atan şerefsiz adamlardır.
29420
sosyal medyada dolanan bir sabri çelebi adı var. sanırsam taksimde bir cafesi mi barı mı ne varmış. çekimlerde görülen beyaz gömlekli zat bu itmiş.
kimse de çıkıp orrrrrossspuuu çocuuuğu dememiş. ben diyeyim bari, saf halis muhlis orospu çocuğudur. savunmasız bir kadına satırla vurmak, sırtına tekme atmak nedir lan? yok izahı yok bunun, inancıda yok bu fotoğrafın. şerefsizliktir.

edit: olaylarda annesinin bir suçu yoktur tabiki, bu kalıbın ne anlatmak istendiği bellidir.
600 bin tl borcu olduğundan, gezi olayları! yüzünden işlerinin iyi gitmediğinin ardına yatıp savunma yapmış, satırla insanlara saldırarak bu borcunu kapatabileceğini mi düşündü yoksa göt kılı olarak bu borçları sildireceğini mi düşündü?. ocağına incir ağacı dikilsin emi.
adamın daha önce yayınlanmış görüntüleri filan ortaya çıktı, daha sonrasında da oturduğu yeri, adını, doğum tarihini filan paylaşmışlar. çok tekinsiz bir dönemde yaşıyoruz bunun tarifini yapmaya çok gerek duymuyorum fakat elinde pala ile kadın kovalayan bir zihniyetin akıl sağlığından ciddi şüphe duyuyorum. "adama 100 tl verdiler gençlik kollarını sokağa saldılar" durumundan çok daha öte ciddi bir psikolojik sorun belirtisi bu tür insanların yaptıkları. ülke yol geçen hanına döndü.
şeriat deseki git ananı babanı kes, derlerki koldanmı başlayayım bacaktanmı. bunlar böyle tipler işte. 3 lü kombo yapınca en ala müslüman olurlar. 3 lü komboda şu: sakal, cüppe, kesici aletler.
beni asıl korkutan bu adamın aslında bu toplumun normalini oluşturmasıdır. psikolojik sorunu olan, cinnet getiren ya da sosyopat birinin eylemini kişisel öyküsüne bağlayıp bir istisna olarak alabilirsiniz ve bu hiç şüphesiz rahatlatıcıdır. ancak bu adam ve onun bu davranışı çevremizdeki pek çoğunun kolaylıkla gerçekleştirebileceği bir şey gibi görünüyor zira hem toplumun önemli bir bölümü hem de devlet tarafından sessizce onaylanıyor.

sivas'ta insanlar yanarken otelin çevresinde slogan atan binlerce insan da bu toplumun normaliydi. bu nedenle günlük hayatta belki kapı komşunuz olan ve sorsalar iyi biridir diyeceğiniz adamlar insanları ateşe vermekte tereddüt etmediler. onaylayan bir toplumun ve gözünü kapatan devletin desteğini üzerlerinde hissettikleri bir atmosferde kolayca çizgiyi geçebildiler. korkarım yakında daha kötü görüntüler de göreceğiz.
islamla zerre örtüşmeyen davranışlar sergileyip, kutuplaşmanın dibine ekmek süren insanlardır.