adnan oktar ve müritlerinin gözaltına alınması

adnan oktar ve kedicikleri bu ülkenin hatta bu dünyanın renklerinden biriydi. islam'ı daha önce böyle yorumlayan olmamıştı. haklarındaki iddialar gerçek değilse ve sırf "islam dinini korumak" adına böyle bir hamle yapmışlarsa gerçekten üzülürüm. iddialar doğruysa cezalarını çeksinler. tabii biz bu iddialar gerçek mi değil mi asla bilemeyeceğiz. iki tarafı da pek güvenilir bulmuyorum.
mali şube'nin alması da ayrı bir anlam taşıyor. malum, sonuçta dini bir cemaat. hayırdı, bağıştı derken işin manevi boyutundan kopup maddiyatıyla daha çok ilgileniyor olabilirler.
bu insanlar yüzünden internetteki dizileri bile sansürlü izlemeye başlamıştık. sevinmedim diyemem ama bu adamın kurduğu örgüt ve bu örgüt içinde neler yaşandığı senelerdir bilinen gerçekler. yeni mi akıllarına geldi?
zararın neresinden dönülse kardır.suçlamalar doğruysa geç bile kalındı.din sömürüsüyle kişisel menfaat sağlayanlar artık bıktırdı.cemaat adı altında adeta kendi imparatorluklarını kuran bu insanlar bundan sonra sıkı şekilde denetlenmeli.
habertürk'ün haberine göre, evde yapılan aramalarda uzun namlulu tüfekler, tabancalar ve çok sayıda mühimmat ele geçirilmiş ayrıca bahçesinde bulunan 16 adet lüks araca da el konulmuş.