adnan oktar ve müritlerinin gözaltına alınması

emniyet müdürlüğünün açıklamasına göre cinsel istismar ve suç örgütü kurmaktan dolayı gözaltına alınmışlar

kendisinin ve destekçilerinin tepkileri ise "ingiliz derin devletinin başlattığı ve erdoğan ile soylu'nun gerçekleşen operasyondan habersiz olduğu" şeklinde..

ilgili haber linki şöyle
https://tr.sputniknews.com/turkiye/20180...
adnan oktar ve kedicikleri bu ülkenin hatta bu dünyanın renklerinden biriydi. islam'ı daha önce böyle yorumlayan olmamıştı. haklarındaki iddialar gerçek değilse ve sırf "islam dinini korumak" adına böyle bir hamle yapmışlarsa gerçekten üzülürüm. iddialar doğruysa cezalarını çeksinler. tabii biz bu iddialar gerçek mi değil mi asla bilemeyeceğiz. iki tarafı da pek güvenilir bulmuyorum.
mali şube'nin alması da ayrı bir anlam taşıyor. malum, sonuçta dini bir cemaat. hayırdı, bağıştı derken işin manevi boyutundan kopup maddiyatıyla daha çok ilgileniyor olabilirler.
eski adnan hocacılardan bir ablamızın beyanatı da şu şekilde:
ceylan özgül
"adnan oktar örgütünden ayrılmış biri olarak söylüyorum, kedicik kelimesi ile konuyu hafifletmenizi tavsiye etmem. vitrinde masum görünen bu kadınların bir kısmı çift silahla geziyorlar. türlü suçlara karıştıklarına şahidim."

https://twitter.com/ceylanozgul2017/stat...
bu insanlar yüzünden internetteki dizileri bile sansürlü izlemeye başlamıştık. sevinmedim diyemem ama bu adamın kurduğu örgüt ve bu örgüt içinde neler yaşandığı senelerdir bilinen gerçekler. yeni mi akıllarına geldi?
zararın neresinden dönülse kardır.suçlamalar doğruysa geç bile kalındı.din sömürüsüyle kişisel menfaat sağlayanlar artık bıktırdı.cemaat adı altında adeta kendi imparatorluklarını kuran bu insanlar bundan sonra sıkı şekilde denetlenmeli.
habertürk'ün haberine göre, evde yapılan aramalarda uzun namlulu tüfekler, tabancalar ve çok sayıda mühimmat ele geçirilmiş ayrıca bahçesinde bulunan 16 adet lüks araca da el konulmuş.