alexander mcqueen

lee alexander mcqueen adına sahip dünyaca ünlü ingiliz modacı. kendisi eşcinseldir ve bunu 6 yaşında fark ettiğini söylemiştir. 18 yaşında ailesiyle bunu paylaşmış ve sıkıcı ve uzun bir süreçten sonra ailesi bunu kabullenmiştir. givenchy'de 5 yıl çalıştıktan sonra kendi markasını oluşturan 1969 doğumlu bu modacı 2010 yılında evinde kendini asarak hayatına doğanın akışından önce son vermiştir. 9 gün öncede annesi kanser hastalığı nedeni ile hayata veda etmiştir.
lady gaga'nın bad romance klibine tasarımlarıyla destek vermiş modacı, lady gaga'nın fashion of his love şarkısını yazdığı şahıs.
yakışıklı bir abiydi bu. annesine çok bağlıymış, zaten uzun süredir depresyondaymış ve uyuşturucu kullanıyormuş. annesinin ölümü onun da yaşamla bağını kesmesine sebep olmuş dediydiler. yazık oldu adamcağıza, kırk yaşında gitti.
en sevdiğim gay ünlü.
moda kültürüm olmamasına rağmen defilelerini bazen izlerim. gerçekten kendisi sanat icra etmiş zamanında. şuan markası sarah burton'ın elinde güvendeyse de alex varken başkaymış gerçekten. özellikle 90'ların sonlarına doğru düzenlenen defileleri aşırı çılgınmış.