ankara metrosunda öpüşme eylemi

umarım becerirler dediğim eylem. müdahale olabilir.
ankara metrosu'ndaki ahlaklı davranın sloganını protesto etmek isteyen aralarında eşcinsellerinde bulunduğu grup dağılırken bıçaklı saldırıya uğradı. 20-30 kişilik tekbir getiren grup, ülkücü işaretleri yaparak protestocu gruba saldırdı. ahlak söz konusuysa akp'lilerle ortak davranırız diyen grubun içinde bbp'li ve akp'lilerin de bulunduğu öğrenildi. kadın eylemcilere yumruk atan, erkekleri bıçakla kovalayan ve bazılarını yaralayan gruba polisin müdahale etmemesi dikkat çekti. dün itibariyle basına düşen fotolarda kılıçla kovalanan gençler, yerde tekmelenen kadın fotoğrafları var. bu ülkede küçücük çocuklara tecavüz edebilir, kocasıyım diyerek karınızı sokak ortasında öldürebilir ama sokakta öpüşemezsiniz... ahlakınız batsın!
sevginin şiddete yenildiğinin göstergesidir. alkol yasağından sonra ankara metrosundaki öpüşme eylemine şiddet ile karşılık veren mhp ve akpli grup bize aslında ülkenin son durumunu göstermiştir. ahlakınızı sikeyim !

http://www.ensonhaber.com/ankara-metrosunda-opusme-protestosu-2013-05-25.html
ankaraya gittiğimde gerçekleştireceğim eylemdir.
kötü haber gelecek diye endişeyle bekledim. maalesef beklediğim oldu. ama daha önce yazılmış. iki ayrı slogan aklımda kaldı. onları yazmazsam olmaz.
(bkz: burası müslüman mahallesi)
(bkz: ahlaksızlık görsünler )*
eyleme yönelik tepkilerde şiddete başvuran gruptan daha spesifik bir tehlikenin sözde muhalif ve her şeyin en doğrusunu bilen sol cenahtan geldiğini gördük. günlük yaşam pratiğine yönelik eylemleri eylemden saymayan ve mücadeleyi kendi söylem tekelinde tutmak isteyen bu gruptan 'bunlar tatlı su eylemcileri' sızlanmasını duyduk .

türkiye solu ya tümüyle kimlik plitikasına kayıp ve sınıfsal meşruiyetinden kopup bir tür hobi olmak ya da kimlik siyasetini bir tür hastalık gibi görüp tekil bir hiyerarşiye hapsolmak arasında üçüncü bir yol bulamıyor. mücadele yöntemlerinin birbirini dışlamayan çeşitliliğinin bu ülkenin yüzyıllardır bildiği bir gelenek olan imeceye doğal olarak yakınsadığını anlamadan da bulamayacak gibi görünüyor.
ağzından mı öpüşmüşler? iyi yapmışlar. öpüşcek kimsem yok ama bir aile büyüğümü götürüp el öperek destek vereceğim. el öpenlerim çok olsun.