arda bektaş

aylar önce kadın makyajı uygulayıcısı erkek make up artist youtuberler başlığında tanıttığım make up artis.

yakında ingiliz bbc kanalının projesinde yer alacak.

türkiye’nin ilk erkek makyaj vloggerı olduğu iddia edilen youtuber kişisi. şöyle bir olayı var bu çocuğun; yaptığı iş çıkış noktası olarak özünde toplumsal cinsiyet normlarına başkaldırı barındırırken, şu an olduğu yere her fırsatta dile getirdiği homofobi sayesinde geldi. homofobiden besleniyor bu çok net. yaptığı iş ile homofobiye eleştirel bir tavır alarak homofobi ile mücadeleyi öncelikli amaçlarından biri haline getirmesi gerekirken, homofobinin varoluşu kendisinin youtube mecrasında daha görünür olmasının bir aracı haline geldi.
kimi sözlük yazarlarımızın homofobilerini costuracak denli feminen ama kendinden emin duruşlu videolar çeken bir youtuber. bir iki videosunu izledim ve çok takdir ettim kendisini, çok güzel ve cesur birşey yapıyor ve iyiki youtube'da var. bu ülkede lgbt kimliklerin gorunurlugunu artıran herkes önemli ve değerli bence. yalnız video altlarındaki "keşke ölsen" tarzı yorumlar rahatsız edici.
kimi temsil ettiğini bilemem ama beni temsil etmediği açık olan boş beleş videolar çeken şahıs. lgbt'nin en önemli mücadele aracı da zaten makyaj videoları çekerek homofobiyi bitirmek. gerçi konunun homoseksüellikle ne alakası varsa.. feminenfobiyi bitirmeye çalışmalı sanırım. ve evet video altındaki nefret söylemleri hoş değil. feminen diye bu şekilde nefret yorumları yapılmamalı. o yorumlar beni bile rahatsız ediyor.
bi kac ay once twitterde bir gaye sorulan feminenlerle cikar misin sorusuna nofem diye cevap veren cocuga kendince laf soktugunu sanan primci bir rujcu insanin hoslandigi tiplere saygi bile duymayan biri her insan feminen sevmek zorunda degil sen rujcu olmaya devam et ve az prim kas