arrow

2. sezon 17. bölümü için istanbul'da çekileceği söyleniyor, dedikodusu ortalıkta dolaşıyor. 16. bölümün sonunda istanbul'dan bahsediliyor.
3. sezonun onayını almış olup 2. sezonu sezon finali ile sonuçlanmıştır.
"yeter uleyn çalışmayacam artık!" isyanıyla 3.sezonda biriktirdiğim tüm bölümleri bu hafta içinde izlediğim dizi. izlemez olaydım. bir dizi kaynağını köklü bir süper kahramandan alıyorsa bu kadar sıçmamalı. sırf çizgi romandaki replikleri senaryoya yerleştirseler efsane bir dizi olurdu arrow.
tamam ilk sezonda nolan'ın batman'i gibi yapmaya karar verdiler diziyi, anladım. başroldeki kazma green arrow'dan çok, ok atan batman'e benzedi onu da anladım. hatta değişik, güzel bir şey çıktı ortaya takdir ettim. çizgi romandan tamamen kopsa da karakterleri alıp yavaş yavaş yerleştirdiler diziye.
ikinci sezonda mantıklı bir yolla bilim kurguya girmeye başladı dizi. süper güç kavramı ortaya çıktı. black canary geldi, deathstroke geldi. ilk sezonun gerçekçiliğiyle biraz çelişse de çok göze batmadı, rayına oturdu her şey. ayrıca flash'ın altyapısını attılar ikinci sezonda, heyecanlandık. tamam olacak bu dizi dedik. harika bir finalle bitirdiler.
üçüncü sezonda ne oldu bilmiyorum. yönetmen mi değişti, senarist mi değişti hiçbir fikrim yok. ama dizi sıçtı sıvadı. gereksizce karakter öldürmeler, geri getirmeler, önüne gelenin kahraman olması, herkesin dövüşmeyi öğrenmesi ögggh gına geldi artık. iki yıl önceki gerçekçi arrow'la alakası yok şu an. hayır baştan biraz bilim kurgu dizisi gibi yapsalardı tamamdı. şu an dizi kendi kendiyle çelişiyor, iğrenç kurgusu bıktırıyor. eskiden felicity'yi severdim o bile bok gibi şu an.
allah belasını versin böyle dizinin. çekmeyin abi yapamıyorsanız, bu kadar basit. gidin aksiyon dizisi çekin bulaşmayın çizgi roman sektörüne beceremiyorsanız.
beni çok duygulandırdı. çok güzel bir çalışma olmuş.