arrow

"yeter uleyn çalışmayacam artık!" isyanıyla 3.sezonda biriktirdiğim tüm bölümleri bu hafta içinde izlediğim dizi. izlemez olaydım. bir dizi kaynağını köklü bir süper kahramandan alıyorsa bu kadar sıçmamalı. sırf çizgi romandaki replikleri senaryoya yerleştirseler efsane bir dizi olurdu arrow.
tamam ilk sezonda nolan'ın batman'i gibi yapmaya karar verdiler diziyi, anladım. başroldeki kazma green arrow'dan çok, ok atan batman'e benzedi onu da anladım. hatta değişik, güzel bir şey çıktı ortaya takdir ettim. çizgi romandan tamamen kopsa da karakterleri alıp yavaş yavaş yerleştirdiler diziye.
ikinci sezonda mantıklı bir yolla bilim kurguya girmeye başladı dizi. süper güç kavramı ortaya çıktı. black canary geldi, deathstroke geldi. ilk sezonun gerçekçiliğiyle biraz çelişse de çok göze batmadı, rayına oturdu her şey. ayrıca flash'ın altyapısını attılar ikinci sezonda, heyecanlandık. tamam olacak bu dizi dedik. harika bir finalle bitirdiler.
üçüncü sezonda ne oldu bilmiyorum. yönetmen mi değişti, senarist mi değişti hiçbir fikrim yok. ama dizi sıçtı sıvadı. gereksizce karakter öldürmeler, geri getirmeler, önüne gelenin kahraman olması, herkesin dövüşmeyi öğrenmesi ögggh gına geldi artık. iki yıl önceki gerçekçi arrow'la alakası yok şu an. hayır baştan biraz bilim kurgu dizisi gibi yapsalardı tamamdı. şu an dizi kendi kendiyle çelişiyor, iğrenç kurgusu bıktırıyor. eskiden felicity'yi severdim o bile bok gibi şu an.
allah belasını versin böyle dizinin. çekmeyin abi yapamıyorsanız, bu kadar basit. gidin aksiyon dizisi çekin bulaşmayın çizgi roman sektörüne beceremiyorsanız.
beni çok duygulandırdı. çok güzel bir çalışma olmuş.
eski terlik markası. şimdi var mı bilmiyorum. sonra ingilizcesini düşündüm. sonra tekrar türkçesini düşündüm. sonra tamam şimdi oldu dedim. şimdi çıplak ayakla odamın halısız zeminine tabanımın terli izini çıkarıp uykumun gelmediği saatlerde takip ettiğim dizileri izlemek için girdiğim internet sitelerini tuttuğum sekmeleri ne zaman kapatacağımın ya da sırasının bir önemi olmadığı gerçeğini anladığımı biliyorum.

these are comfortable terliks, you can wear them while you sleep. these terliks are made also for walking.
6. sezonunu falan yaptı sanırım belki 7 olmuştur. en son bir dağdan yaralı şekilde düşüp ölüp, geri geliyordu. orada bıraktım. dahası sarmadı.
daha da bozmaz dedik daha da bozdu dedirten dizi. yıllar içinde gelen geçen herkesin arrow'u tokatladığı, herkesin ras al ghul'dan eğitim almış gibi dövüştüğü bir dizi haline dönüştü. dövüş koreografilerinin rezilliğinden bahsetmek bile istemiyorum ama adeta sıraya dizilip sol baştan arrow'a saldırmaları komik sahnelere sebep oluyor. arrow'un çok gizli sığınağına da insanlar çöp atmaya çıkıp yanlışlıkla oraya gelebilir gibi bi durum var. arrow'un ota boka kendini suçlamasıda her bölüm en az 10 dk alıyor diziden. kısacası sadece resim falan yaparken arka planda açılıp izlenebilir.
3.sezondan sonra dizi o kadar sıkıcı olmaya başladı ki nasıl bu kadar devam edebildi şaşırtıcı
kaçıncı sezonda bıraktığımı hatırlamadığım dizi. sürekli birileri ölüyor ve geri dönüyor. böyle iş olmaz arkadaşlar.