avengers endgame

fragmanı sonunda çıkmıştır.
fan yapımı alternatif deadpool fragmani orijinalini aratmamis.
filmin süresinin aciklanmasiyla tartışmalar yine başladı.3 saat gibi bir süreden bahsediliyor ki bu cinemaximumun reklam sürelerini hesaba katinca 4 saate yakın bir maraton demek.muhtemelen filmin ilk yarısında herşey iyiden iyiye boka sarıp ikinci kısmında toparlayacaklardir.buda bize tek film içinde iki film izlemiş hissi yaratir umarim.açıkçası uzun suresine ragmen bir dakika bile sikilacagimizi dusunmuyorum.
cinemaximum yeni yasaya uyacak mı bilmiyorum ama 182 dakikalık film için matine araları 45 dakika. (kabaca, maksimum 10 dakika reklam + 5 dakika fragman + 15 dakika ara ve 15 dakika girdi çıktı süresi hesaplanırsa fena değil gibi.)
marvel filmin giriş sahnelerini içeren, 1 dakikalık klip paylaştı;
yasa masa bilmiyorum ama disney bu filmde ara vermeyeceğini belirtmişti. yani 3 saat aralıksız bir tecrübe istiyor. cinemaximum yapacak mı bilgim yok.
yine aynı şeyler olacak.
dayak yiyecekler, biraz daha yiyecekler sonra birileri ölecek amma illa ki bir şekilce dirilecek.
velhasil kelam yine vasat bir film olacak. marvel in artık paralel evren olaylarıni işleyip biraz daha farklılık yaratması gerekiyor bence.
bu arada spoiler yemek istemeyen arkadaşlar sosyal medyada dikkatli olsun; filmin birçok önemli anı ve kilit noktalarının olduğu sahnelerin birleştirildiği 4-5 dakikalık bir video ortalıkta dolaşıyormuş.
kıvrandım filmi izlerken.ilk yarı kanser etti özellikle. ilk defa bir marvel filmini kendimi sinemadan çıkmamaya zorlayarak izledim.hem film hemde bazı sahneler gereğinden uzun ve boştu.efsane olmasını beklerken kötünün iyisi seviyesinde bir marvel filmi olmuş.
2008 yilinda ilk filmim demir adamdi ve geldik 2019 senesine bir devir bitti
 spoiler!
film beni hayal kirikligina ugratti
cok uzun tamam ama gereksiz sahneler olmus zamana oynamak icin
hulk u bu kadar pasif bir karakter olmus
thor yemisler gobisli asgardli
captain amerika olseydi daha mutlu olurdum cok sevmiyorum kendisi
demir adamin olumunu hazmedemedim
asiri hareketsiz bol diyaloglu bir film olmus ben marvel hastasi olarak zor katlandim
kafa karıştırmıştır.

bazı yönleriyle beklenenin üstünde, bazı sahneleriyle ise beklentinin çok altında kalmıştır. dengesiz geldi bana. normalde team-up mantığına bayılsam da çok fazla karakterin varlığı peter quill gibi bazı karakterlerin arka planda kalmasına neden olmuş.
yani... ne bilim. beklediğimden ne iyi kötü. olmuş. leftovers havası yakıştı mı yakışmadı mı bilemedim. farklı olmuş diğer filmlerden kesinlikle. dibim düşmedi, hala benim için bir numara winter soldier filmidir. ama kötü de değildi. bütün diğer marvel filmlerine yaptığı ufak göndermeler beni oldukça mutlu etti doğrusu. sonuçta hikayemiz bir sona kavuşuyor. bunu da önceki filmlere borçluyuz. her ne kadar feige spider man flmi ile bu fazın kapanacağını söylese de ben kötü bir son olmadığını düşünüyorum. bu gözler ne sonlar izledi hayal kırıklığı ile. bu onlardan biri değil.
filmden kesilmiş bir sahne:


gözlerinize inanamayacaksınız. böyle bi şey yok arkadaş.