ayı sözlük kanada tayfası

kimi eğitim, kimi yaşam stadardı derken kendini dünyanın öbür ucunda bulmuş her biri farklı şehirlerde yaşayan tayfadır. şu an için 3 kişidir:
geronimo
rdbear
wolverine
okeye dördüncü gerektiğinde kanada nın aborjinlerinden olan mahallenin bakkalinin kocasi yardıma koşar diye umut ediyoruz.
ilerki yıllarda sayisinin ekseriyetle artması beklenen tayfadır.
bir elin parmaklarını geçmeyecek bir kadro ile kanada gibi büyük bir memleketin neredeyse tüm ele gelir büyük şehirlerini temsil eden yazarlar topluluğudur aslen. batı yakasından başlayarak vancouver'dan ontario'nun beşigi toronto'ya, başkent ottawa'dan quebecois montreal'e kadar her yerdeyiz.
aynı zamanda yaşadıkları şehirlerin nba liginde oynayan takımları da vardır. *
böyle giderse

(bkz: kanada'dan iğrenç yazarların çıkması sorunsalı)

diye başlık açtırabilir. mantar gibi çoğalıyorlar zira.

ayrıca;

"iğrençler" demedim, "iğrençler" mi deseydim dedim.*

*
beklenen dorduncu olarak gelmis bulundugum tayfa. okey icin ottawa'da bulusuyoruz.
6 aya en az 1 (muhtemelen 2) kisinin daha katilacagi tayfa. her ne kadar bati ve orta vilayetlerde yazarlar bulunsa da odak noktasi ontario olmaya devam ediyor, edecek.
şu kanada tayfasından ricam, kevin james ottawa'ya falan gidiyor bir şeyler oluyor tam takip edemiyorum ama şu adama yakınsınız ya, bir gidip fotoğraf falan çekin, çekinin. bak adam ölürse kıymetini sonradan anlarsınız ha.

eylül ayında 10 gün kadar kanada'da olacağım. başkent ve çevresi... belki niagara şelalesi'ne kadar açılabilirim, bu kısım net değil henüz. ülkede yaşayan sözlük yazarları ile tanışmak isterim. hem orada hayatları nasıl geçiyor birebir bilgi almak iyi de olur. hatta vakitleri olursa, bana montreal ya da quebec'te eşlik ederlerse tadından yenmez. isteğim dostça sohbet. eğer isterlerse ülkemizden de hasret kaldıkları şeyleri onlara götürebilirim. mesaj atarak benle iletişime geçebilirler.
yaklaşık 3 gündür başkentinde olmama rağmen, benle iletişime geçmeyip beni üzmüş olan tayfadır. byward market civarında ıstakoz ya da belgin street'teki "izakaya"da yakiton yerken gözlerim yaşaracak artık.
kanada'da dahi birbirinizi bulmuşsanız süpersiniz dostlar. vay anasını.
an itibarıyla montreal'deyim, 2 gece burda kalıyorum.
ayh onların hepsi memlekete geri döndü galiba. yoksa bi mesajla yeşillendirirlerdi kutunu bence.
wolverine does toronto
rdbear does ottawa
hazineci does montreal tadinda gullumlere konu olmus ekiptir.
ne guzelsin sen vancouver.
bir haftalık ziyaretimde, sözlükten biriyle buluşamamış olsam da, talih yüzüme gülmüş ve hayallerimin bear'ı diyebileceğim bir beyle vakit geçirmişimdir. kendisini uzun süreli hafızama altın harflerle kazıdım. kesinlikle tekrar görüşmeliyiz, dedik.