balıkesir

her bandirmali gibi sevmedigim sehir, hıh!
türkiye'nin en sessiz sakin görünen ama çok çalışan şehirlerinden biridir. süt ürünleri, et ürünleri, baklagiller, zeytin, pirinç, turizimde, ayvalık, edremit, avşa adası, erdek, sarımsaklı, kaplıcasıyla göneni, oksijen deposu kaz dağları, dünyada sayılı en temiz oksijen barındıran denizkenti, dünya rezervinin büyük bölümüne sahip bor yatakları ve madeni, bandırma limanı ile türkiyenin dinamik şehridir, memleketimdir.
sanayinin hemen hemen hiç olmadığı,ekonomisinin büyük bir kısmı tarıma bağlı olan şirin kent.
karesiogullari beyligine baskentlik etmis olan sehir.
ilçeleriyle arası iyi olmayan şehir. bazı ilçeleri coğrafi açıdan balıkesir'le alakalı olmadığı halde bu şehre bağlanmıştır. kent, genel itibarı ile marmara bölgesine dağılmışken bir ucu da ege'ye açılır. özellikle bandırma'lılar senelerdir il olmayı beklediği için balıkesir'e sinir olurlar. sakin, kendi halinde bir şehirdir balıkesir. deniz kıyısındaki ilçeleri dışında gezilecek bir yeri de yoktur. balıkesir'de okumak zorunda kalan öğrenci arkadaşlara sabırlar diliyorum.
5 yılımın geçtiği şehir.aklımda kalan tek şey milli kuvvetler caddesi ve 6 eylül fuarı.ancak son duyumlarıma göre fuarın içine edilmiş
meşhur olduğu bir çok konu,olay vesaire vardır ama herkesçe samimi bir konu eşekleridir. balıkesir'in çılgın eşekleri youtube'da türkiye'nin en çok izlenen videosudur.
birsen tezer'in şahane seslendirdiği şarkıdır balıkesir. öylece dinlerseniz bi şey anlamazsınız, bön bön bakarsınız. lakin şarkıda geçen "başçeşme"nin balıkesir'deki bir mezarlık olduğunu anladığınızda gözleriniz dolar. en azindan bana öyle oluyor :(
erdek ve bandırmayı saymazsak kesinlikle çekilmez bir yer.ileride olurda yolunuz düşerse,hiç düşünmeden geri dönün.
bir birsen tezer şarkısı.
insanın içine işleyen birsen tezer şarkısıdır.