belçim bilgin

yılmaz erdoğan'la yaptığı evlilikle bir anda ortamlara salınmış hanımkızımız. doğru dürüst bir güzelliği olmamasına rağmen filmlerde güzel kadın rollerine çıkması ekstra sinir bozucu*. karı koca hırstan ölüyor olsalar gerek! bkm, yılmaz erdoğan hatrına neredeyse tüm büyük projelerinde bu kadını başrol oyuncusu olarak kullandı. kötü çınlayan sesi, sivri çenesi ve berbat oyunculuğu ile daha ne kadar yılmaz erdoğan'dan yiyecek merakla izliyoruz...

ps: evet burnu estetik.
şeyh sait'in torunu olduğu söylenmektedir.
defalarca geçirdiği estetik operasyonlara rağmen güzel falan değildir. hayır "güzel oyuncu güzel oyuncu" diye tekrarlanıp durmasa, göze batmayacak çünkü ikisi de değil kendisi. ayrıca aşırı antipatik ve kameralara arkadan bile yaklaşamayacak kadar yeteneksiz. dolayısıyla; ne güzel, ne de oyuncu olmasına rağmen "güzel oyuncu" diye yutturulmaya çalışılan kadın. yılmaz erdoğan'ın beğenip evlenmiş diye, bize de filminde 'güzel ve alımlı' olarak kabul ettirmeye çalıştığı biri gibi görmekteyim artık kendisini. her taşın altından çıkıyor. istemsiz bir dayatma gibi hissediyorum, hele son filmindeki güzellik tanımlamalarının karşısına kendisini koyunca...
torpilli ünlülerden biridir. bu kadar yapmacık oyunculuk sergileyen çok az insan var gerçekten.
kendisini çok izlemedim. ama sözlüklerde v.s okuduğum yorumlarda beğenmeyeni beğeneninden çok. 4 kişiden 3ü torpille bir yerlere geldiğini düşünüyor.
yetenekli bir oyuncu olmadığı herkesçe malum olan bir hanım efendi. yılmaz erdoğan'ın karısı olmasa, kocasının desteğiyle, zorla bir yerlere getirilmeye çalışıldığı bilinmese belki bu kadar sert eleştiri almaz, daha opsiyonlu yaklaşılabilirdi. gençtir, kendini zamanla geliştirebilir gibi esneme payı bırakmayan bir iticilik var durumunda.
yılmaz erdoğan'ın karısı olduğu için kendisine önyargıyla yaklaşıldığını düşünüyormuş.hatta oyunculuğununun beğenilmemesini kökenine bağlayanlar bile var.bu tezi de anında çürütecek örnek tam karşısında duruyor.belli mazeretlerin arkasına sığınmak yerine kocasını örnek almalı işine odaklanıp kendini geliştirmeli.yetenek varsa tabi.yoksa zaten jestten mimikten yoksun duygusuz oyunculuğuyla yılmaz erdoğan'ın eşi olarak kalmaya mahkum.