benim heteroseksüel arkadaşlarım var

arkadaşım diyemeyeceğim heteroseksüel-homofobik insanlar var (kendime dolaylı olaraktan kaka atıyorum gibi hissediyorum bu yarraklar yüzünden)
bu açıklama bir gayden geldiğinde '' sadece arkadaşız '' dipnotuna ihtiyaç olmayabilir. *
arkadaş çevremin çoğunun heteroseksüel olmasından dolayı kurabileceğim cümle.
benim de heteroseksüel arkadaşlarım var. aslında hepsi de çok neşeli, böyle ne bileyim eğlenceli insanlar yani. sonuçta bu onların cinsel tercihi bana bir zararı yok ki. (bkz: benim de gay arkadaşlarım var)
benim de heteroseksüel arkadaşlarım var, lezbiyen arkadaşlarım da var. hiç gay arkadaşım olmadı ya da oldu ama ben bilmiyorum. alevi arkadaşım da var, ülkücü arkadaşım da, solcu arkadaşım da! öyle vizyon genişliği falan da değil bunun nedeni. yaşadım biliyorum! solcuyum, en büyük kazıkları solculardan yedim. aleviyim, inancıyla kafayı bozmuş, alevi- sünni ayrımını sonuna kadar yaşayan, yaşatan insanlarla hayata aynı pencereden bakmıyoruz. heteroseksüelim ama tanıdığım heteroseksüel bazı insanların hastalıklı cinsel davranışları beni dehşete düşürdü. 19 yıllık öğretmenim, elimden 5000'in üstünde öğrenci geçmiştir. her birinin insanlığını, adamlığını ayrı ayrı görüp yaşamaya özen gösterdim. anladım, öğrendim, biliyorum! insanı her türlü sınıflandırmadan arındırarak tanımaya, benimsemeye çalışmazsam aptal durumuna düşerim, şahsım adına bunu ilkellik sayarım. kimseye şirin görünmek değil derdim, yalnızca homojen bir mecrada azınlık olarak var olmaya çalışıyorum.
bilinç altı ayrımcılığıdır . benim de eşcinsel arkadaşım var diyerek kendini marjinal torbaya atan ,(yani ben bu kadar açık fikirliyim demeye getiriyor ) un heteroseksüel versiyonu .
benim de çakıl taşlarım var.