bir dövme modeli olarak atatürk'ün imzası

insanların boyunlarına allah kolyesi, zülfikar kolyesi takması kadar olağan lakin anti-akp dalgalanmaları ile ivedilik kazanan eylem..

hele ki ayıcanların sol meme üstüne çizdirdiği ayı pençesi dövmesi ile kombinlendiğinde, ultra seküler sistem karşıtı, farkını ortaya koyan çizgilerini vurgulayışları enfesstir..

(bkz: 2 tlye satılan atatürk imzalı araba stickeri)

(bkz: halk tv halk gönüllüleri seti) : 59 tl *

bir ara bedava yapılan dövme. sanırım bir belediye "reklamım olsun namım yürüsün" diye başlatmıştı. damgalı eşek misali herkes yaptırmış adeta dövme kuyrukları oluşmuştu. boş mezar bulsa içine dalan türk insanının ucuz etin yahnisine olan tutkuyla bağlılığının sonuçları bunlar.
sanatçı eserine imza atar, atatürkü sevenler sen olmasaydın biz olmazdık diye kendi düşüncelerinin ve yaşam biçimlerinin yaratıcısı olarak atatürkü görmekten dolayı imzayı kazıyorlar bedenlerine. bir hatunun kıçının bir santim üstünde bu imzayı görmüştüm, galiba yapılacak yer önemli değil diye biliyorum. eski sevgilim de yapmıştı, şakasına dedim ki lo ben kürdüm ve hdpyi savunuyorum diye mi yaptın diye, tabi şakasına dedim isteyen istediğini yapar efendim, kime kim karışır. karışma fiilini işleyen varsa karışana ben karışırım orası ayrı. ama ırak kürdistanında kaslı bir kürt genci de sol göğsü üzerine devasa öcalan dövmesi yapmıştı. olmuş muydu olmamıştı tabi, o ne öyle portre gibi. tez elden öcalan da bir imza bulmalı yoksa o koca stensıl gibi resimler olmuyor valla. atatürkün imzası şık ve hoş efendim. o yüzden güzel duruyor ama islamik patrona denk gelirseniz mobinge maruz kalabilirsiniz. islamcılar hiç sevmiyor atatürkü bir islamcıya bazen atatürkü savunuyor buluyorum kendimi.