bir rahatlama yöntemi olarak yazmak

yazamayınca insanın çıldırmasına ve yazı yazacak bir mecra aramasına yol açan ruh halinin sebebi. ayı sözlük'e gelenlerin bir kısmında da bunu gözlemlemek mümkün. yazdıran insanlar vardır ya da olaylar. bu ortadan kalkınca yazma durumu da kesintiye uğrayabililir.

ama şunu biliyoruz ki konuşmak kadar yazmak da insana iyi gelir. bunu yazmak istediği halde yazamamış olan herkes çok iyi bilir.
zordur, ama yapıldı mı da kuş gibi hafifletir insanı.
anonim platformlarda yapılacaksa gidip bir blogda yapılması elzemdir. içinizi döktüğünüz hüzünlü cümlelerinizden sonra "yavru sikişelim mi" mesajı alınca hiç hoş olmuyor, attention whore değilseniz.
klavye ile değil kalem ile yapıldığında işe yaramaktadır.
birine yazmak da psikolojiyi rahatlatabilir bazı durumlarda.* *
ben konuşarak rahatlayanlardanım, ya da çizerek, rahatladıktan sonra yazabilirim aslında işin ilginç tarafı. ama insanın gerçekten en yaratıcı olduğu zamanlar olabiliyor bu dönemler.
zihninizi açıp düşüncelerinizi netleştirmesi nedeniyle gayet faydalı olan eylem.
yazmak ne kadar rahatlatsa da bazen yazıp rahatlamanın şöyle bir yönü de oluyor; ileride kendi yazdıklarınıza bakıp ne kadar fikirlerinin değişip değişmediğini ve tecrübelerini gözden geçirmeni sağlar. şimdi yazıp ilerde okuyup rahatlamak gibi. ilerisi için yatırım. söz uçar yazı kalır misali. bu yüzden ayısözlük kalp ben.