bir vegan ya da vejetaryenin etçil evcil hayvan beslemesi

anlamadığım olaydır, balik yemi olsun, kedi ve köpek maması olsun hepsi çiftlik hayvanlarının ya da deniz canlılarının iç organlarından, etlerinden yapılıyor anacım. e peki hayvanların kendi istekleri dışında öldürülüp yenmesine karşı isen, etçil hayvan ne besliyon lo. onlar için öldürülmesi mübah mı yani. bir vejeteryan olarak tuhaf karşıladığım durum velhasıl.
olabilirdir. olsundur. cesitlilik iyidir. herkesin birbiri ile celisen tutum/davranislari vardir.

not:vejetaryen ya da vegan degilim.
zavallı erkek civcivlerin öğütülüp, mama haline getirildiği şeyi kedisine verecek, daha sonra da lezzetli vegan yemeğini yiyecektir.
etik sebeplerden dolayı vegan veya vejeteryan biri böylesi bir hataya düşmez... yeterince bilinçli bir hareket değildir.
çok zor konu gerçekten. insanlar için çok daha araştırılmış olsa da etçil hayvanlar için çok detaylı bilgi birikime ihtiyaç var. veganlık özellikle kediler için oldukça riskli. konuyla ilgilenenler için yardımcı olacak bir makale var.

http://abolisyonistveganhareket.org/post...
hayvanla insan bir mi şimdi? insanların vegan beslenmeyi düşünecek, tercih edebilecek bir aklı var. ama bu beslenme tarzını tercih edemeyecek bir canlıya* bunu yapmaya kimsenin hakkı yok.