biz ara eleman ülkesiyiz bizden mucit çıkmaz

çevre ve şehircilik bakanı erdoğan bayraktar'ın son model at gözlüklerle dile getirdiği beyin ifrazatı.

beyin yoluyla boşaltım yapılmasının değişik bir versiyonu olan demece bakılırsa hepimizin aşağılık kompleksinden ve eksik egodan ölmesi gerekiyor. bakana göre türkiyeden parlak beyin çıkması imkânsız ancak yardımcı beyin tedariki için çalışabilir.

ara model eleman yaparken, milliyetçilikten beslenilmesi gerektiğini dile getiren bakan, islam dinini de başarı için kaçınılmaz görüyor. bakanın beyni yanmış, biri de çıkıp "yanmış olm bu nerde bu beyin." dememiş; a sözlük.
"biz sanayi devrimini atlamış ülkeyiz bizden mucit çıkması zor" demiş olsaydı katılacağım önerme olurdu. gerçi yine de zeki bir politikacı patriotu oynayabilmeli en azından.
sayın bakanın muhtemelen kendisini ve yakın çevresini ölçüt alarak yaptığı beyanattır, bu nedenle haklı ve normaldir. din, din, din diye kafayı bozar, bilimi son sıraya koyarsan elbette çıkmaz "mucit" saf! ya ne olacağıdı?
kendileri iki elleriyle bir siki doğrultamadıklarından herkesi de öyle sanan, canım ülkemin bir başka evlere şenlik bakanının yaptığı açıklamadır.
çıkmıyor zaten. bizden bir bok çıkmıyor da, böyle bir demeç vermenin sırası mıydı canım? tamam, meslek liseleri ve meslek yüksekokulları bu amaç için var zaten, fakat sen bu ülkenin fen-edebiyat, mühendislik ve bilimum fakültesinde okuyan adamın şevkini neden kırıyorsun? azıcık zeka ve düşünme yeteneği her şeyi çözer de, bunu kullanabilecek adam lazım bu ülkeye.

asıl merak ettiğim, google bilim fuarı'nda elif'e ne gibi yardımlar, destekler yapıldı, veya yapılacak? mucit yok diyorsunuz ya, alın size 16 yaşında cevher gibi zekası olan bir mucit! her değerimizi amerikalara, avrupalara mı kaptıralım bre dürzüler.
bunu söyleyen bir avrupalı bakan ya da chp'li biri olsaydı neler söylenirdi diye düşündüren açıklamadır. chp'li olsaydı bunlar zaten elitist ve müslümanları hakir görüyordu banko cevapken, avrupalı ya da hristiyan olsaydı islam düşmanları, kesin yahudi lobisi, van münüt gibi harika cevaplar arasından birini seçecektik. ama bunu akp'liler söyleyince realist bir yaklaşım oluyor. bayılıyorum bu ülkeye...