cipralex

diğer tüm antidepresanlar gibi, sorunu çözmeyen, sadece üzerini örten, öteleyen bir ilaç.
tek iyi yönü geç boşalma yan etkisidir.**
etkin maddesi essitalopram olan ilaç. depresyon tedavisinde gerekli olan serotoninin salgılamasına yardımda bulunur. bilinen en etkili depresyon tedavi yöntemlerinden biridir essitalopram kullanımı bu yüzden doktorların bolca yazdıkları etkin madde türüdür.

ancak bu tür ilaçları sorunu çözmek amaçlı değil, sorunun çözümünde yardımda bulunulmasında kullanıldığının unutulmaması gerekir. amaç sizleri daha stabil hale getirip sorunu çözmede size yardımcı olmak, psikolojik çöküntünün sebebi neyse onu ortadan kaldırmak bu ilaçların yapabileceği şeyler değil.
benim için hiçbir etkisi olmayan bir antidepresandır. ne sorunu çözüyor, ne sorunu erteliyor. bari erteleseydin kardeşim ya.
bir yakınım kullanıyor. olaylara tepkisiz kalıyor desem değil, mala bağladı desem hiç değil. yine üzülüyor, yine takıyor ama şiddeti makul seviyeleri indi sanki. hatta birkaç gün kullanmayınca kötü oluyor filan demişti. böyle bir etkisi var mı bilmiyorum tabi.
kırmızı reçete olmayan bir ilaç . herkes istediği an alıp kullanabiliyor ondan dolayı hafif bir ilaçtır , doktorlar genelde 18 yaş altı hastalara günlük yarım hap olarak yazıyorlar yeterli gelmediği takdir farklı ilaçlara geçiş yapılıyor .