crocs

yemin ederim böyle iğrenç bi sandaletimsi ayakkabı yok dünyada. tuvalet terliği olarak bile kullanmam. çocukluğumuzda kara lastikler giyerdik. onlar bile daha insani.
bazıları tapıyor. sevemedim bir türlü.
en güzel çirkin sloganıyla bilinen antibakteriel olmasının yani sıra hafifligiylede meşhur olan firma. türkiyede sadece birkaç modeli yeşil kumruda tarafından getirilmiş olan crocs larin kışlık patikvari modellerinin yani sıra bot, kunduramsi modelleride vardır.

özellikle favorimde olan yukon modelini uzun süredir giyen birisi olarak diyebilirim ki yazın gelmesini sırf crocs larınızın giymek için bile iple çekebilirsiniz.

yurtdışında birçok ayiciginda rahatlığından dolayı tercih ettigi markadir.
bu terliğin tasarımını yapan dört ortağın en büyük tutkusu deniz ve teknelerdir. tüm boş vakitlerini tekne üzerinde geçirirler. ama bir dertleri vardır. teknede terlik giydiklerinde ayakları kayar ve güvenli değildir. ayakkabı giydiklerinde de ayakkabı ıslanır. sonra düşünürler ve hem terlik gibi rahat olan ve tekneye zarar vermeyen, hem de ayakkkabı gibi ayağı saran ama sıcakta da, soğukta da ayağı koruyan birşey olsa derler ve sırf tekne üzerinde kullanmak için crocs u yaparlar. kullanılan materyal nanoteknoloji ürünü olduğu için her türlü zemine çok iyi tutunur ve asla koku yapmaz. kışın ayaklarınız cıbıl cıbıl suyun içinde bile üşümez.

eğer tekne üzerinde çalışmak ve yaşamak zorundaysanız, gerçekten de crocs ilk almanız gereken üründür.
havuza giderken yarayışlı olabileceğini düşündüğüm terlikimsi şey.

bizim memlekette bir ayıcanın evinde görmüştüm. mavi renkli şirin bişeydi. çevreci bir ürün olduğunu düşünmüyorum ama.
yaz kış olmazzzsa olmazım herbişeyim,yaşama hevesiim
bir insanın sizi sevdiğini anlamak: crocs giymenize izin verir.
çünkü bir başkasının size bakma ihtimalini yok ediyor.
(bkz: tupperware)

neden mi? çünkü ikisi de aptalca bir fiyata sahip. tuvalet terligini ya da plastik su sisesini bu kadar fiyata satınca insanlar "pahaliysa kalitelidir hödö hödö" diyip satin aliyor. igrenc olmalari ise başka bir konu, yeterki pahali olsun bosver cirkinligini, "pahali giydigimi herkes görsün bilsin. gereksiz seyler alacak kadar param var okey?" *