depresyon hırkası

hemen hemen herkesin vardır bundan.
genelde siyah ve kalındır.
pis olmasına rağmen asla yıkanmaz.
her şeyinizi atarsınız ama onu gene atmazsınız.
kurt cobain hırkası gibidir, yağlı saç ve kalın renkli çorapla kombine giyilir..* ayrıca bakkala giderken ve hastayken de giyilir.
genellikle koyu kahve tonlarını seçerim depresyon hırkamda. altına da yine kahverengi çetiğimi giyerim. şu an bile üstümde o hırkam var. depresyonda da değilim halbuse *
kışı sevmem ama her sene depresyon hırkama kavuşunca içimi bir mutluluk kaplar. depresyonda olmaya bile gerek yok onu giyince omuzlar çöker, sanki insanın bir eline kahve diğerine sigara özel bir güç tarafından tutturuluverir.*
renkli giyinmeyi sevdiğim için hiç sahip olamadığım hırka. zaten kıyafet tüm havamı değiştirir, o nedenle kendimi kötü hissettiğimde severek giydiğim kıyafet beni yeniden hayata döndürür. bence depresyona girince giyinmek değil, üzerimizdeki ağırlıklardan soyunmak gerekir, hatta soyunmuşken sevişirsek hırkayı yakar, depresyona güler geçeriz.
kahverengi ve tiftikli olması ön şart olan hırka. melamet hırkası ile ikinci göbekten kuzenler bildiğim kadarıyla.
bugün elime geçen hırkadır. kendisi oldukça bol, siyah ve kalın. hayvan kostümü giyerek sevişmek başlığında apartmandaki komşu teyzemin aygır kostümü diktiğini aktarmıştım sizlere. geçenlerde sevgilimden ayrıldıktan sonra tekrar kendisine gittim. eski sevgilime bir güzel sövdük beraber. kostümü geri getirsin diye mesaj attık. sonra kendisinden bana bir depresyon hırkası dikmesini istedim. "kız o neymiş debrizyon hırkası?" dedi bana. kendisine güzelce açıkladım. yaprak dökümündeki leyla'yı anlattım ona. "anladıım sen berduş olacaksın başımıza, içkiye de başlarsın." dedi. depresyonda olduğumdan fazla üstelemedim. iki haftadan biraz fazla geçti ve depresyon hırkam bugün bitmiş. tam beklediğim gibi uzun bir hırka dikmiş komşu teyzem. kendisi pek bir marifetli. uğraşmış dikmiş sevindirdi ya. depresyonumda hafiflemeye başlamıştı bu günlerde. sanırım bi sonraki depresyonda giyeceğim.

aman kızlar yaz aylarında ayrılayım demeyin. hırka giyeyim derken pişik olursunuz. sabredin, kışın ayrılın.
bir adet edinmem gereken giysi türü
bazı yörelerde nuri bilge ceylan hırkası olarak da anılır.
bütün vücudu olmasa bile büyük bir bölümünü kaplayan, kat kat sarılabilen ve tercihen salaş olan hırkadır.