destiny's child

1990 yılında abd de kurulan r&b grubudur. grup üyeleri beyonce knowles , kelly rowland ve michelle williams dır. tüm zamanların en çok satan kız grubu seçilmişlerdir aynı zamanda.
grubun altın yumurtlayan tavuğu beyonce un solo takılması ile tarih olmuştur. gerçi bir kere geri dönüş yapmışlardı hatta ikinci bir dönüş konuşuluyordu en son baba knowles* nasıl buyurursa artık. gruptan sonra ne kelly ne de michelle ekmeğini yiyemedi dağıldıktan sonra,kelly nin solo işleri vasatken,düet birliktelikleri daha iyi iş yapmıştır, sanırm tek takılmak ona pek iyi gelmiyor,michelle desen zaten google da aratsanız bile çıkmıyor, ancak başına destinys child koyarsanız çıkıyor,gruptaki amacı muhafakazar taraf içindi kanımca,dans etmesini de bilmezdi bu sumsük ne de açık saçık giyinirdi kliplerde,gospel takılıyor ablamız.
kasım 2012'de geri dönüş yapacaklarını basın açıklamasında dile getirmişlerdi ve bu dönüşü nuclear isimli parça ile 11 ocak 2013 te yapmışlardır. son albümleri '' love songs'' 29 ocak 2013 tarihinde yayınlanacak(mış). ayrıca 3 şubat 2013 te beyoncé'nin superbowl performansı sırasında destiny's child'ın da performası olacaktır.
gelmiş geçmiş en çok satan kız grubudur efenim 2005 yılında yapılam dünya müzik ödüllerinde bu belirlendikten sonra grup dağılmışidi.