diğer entrylere cevap olarak entry girmek

sözlükte yasak olan, olduğu söylenen, sanılan işte o tarz bir durumdur. ama görünen o ki bazı yazarların bu hakkı bulunmaktadır.
bazen içimden gelen sonra giden tekrar gelen sonra amaaan koy götüne oda bunu istiyodur diye vazgeçtiğim durum.polemiğe gerek yok hepimiz gardaşız.

(bkz: sevgi pıtırcığı ibne) *
bu bazen gerekli bir hal oluyor, çünkü çok ciddi bir yanlış teşhis, analiz, bilgi, hüküm vesaire girilmiş olabiliniyor ve yazar kişi kendi doğrusunu ortaya koyabilmek için daha önce ortaya atılmış tezleri çürütmek durumunda kalıyor. evet, diğer entrilere cevap niteliği taşıyan entriler her sözlükte yasak ama aynı zaman da kaçınılmaz oluyor. ki bence durum buysa çok da yanlış bir şey yok ortada. ancak yazarlar 2. tekil şahıs ekiyle konuşmaya başlar, rakı sofrası muhabbeti çevirir ya da içeriğinde herhangi bir tanım olmayan ya da en azından düşündürmeyen entryler girmeye başlarsa, bu müdahele edilmesi gereken bir durum olur. tabi bu iki durum arasındaki farkı yöneticilerin iyi görebilmesi lazım gelir.
tadını kaçırmadıkça zararı olmayandır. esir kampı mı burası, abartmayalım yani...
tarzım olmayan şeydir.
formata gayet uygundur sadece nasıl cevap vereceğinizi bilin yeter.
(bkz: kızım sana diyorum gelinim sen anla)
belli bir yargı belirten, kestirip atan ve rahatsız edici derecede eksik entryler, sizin bildiğiniz bir konu hakkında bilmeden atıp tutulduğuna inandığınız bir entry'nin o başlığın en son entry'si olmasını istemediğiniz entryler vb. durumunda o başlığa bir daha entry girilememesine sebebiyet vereebilecek olan kuraldır. sizin entryniz otuz beş sayfa önceki bir entrye cevap niteliğinde de olsa cevap niteliğinde olmuş oluyor.

aynı başlık altında;

1) şu şu kişi (veya şehir, film vs) çok iğrençtir, çirkindir, kakadır, ottur, boktur
2)şu şu kişi çok tatlıdır, yakışıklıdır.

gibi zıt entryler zaten yazarlar tarafından cevap olarak algılanıyor ve belki de bir özel mesajlaşma yaşanıyordur, ama ben buraya

3) zannedildiği gibi iğrenç değildir, çünkü bu kişi aslında evden çıkarken yüzüne bir maske geçirmektedir ve o şekilde dolaşmaktadır, yazamamaktayım.

demeliyim ki;

3)şu şu kişi yüzünde iğrenç bir maskeyle dolaşmaktadır, altındaki suratı kimse bilmemektedir.

forumlaşmayı önlemesi adına bu kuralın getirildiğini biliyorum, ama kuralın her zaman uygulanmadığı örnekleri de görüyoruz;

örneğin;

başlık - hatır için sözlüğe kaydolan yazarlar;

-benim hatırım için buraya kaydolmuş olanlar da vardır, şimdi bunlar uyuz uyuz çıkıp bkz. ben falan yazarlar hehehe
-bkz. ben

yukarıdaki durum da bir cevap niteliği taşıdığı için benim moderasyon tarafından uyarılmam gerekirken burada hiç bir şey olmadığı halde, ilk başta verdiğim örnekte "hiç de çirkin olmayan adamdır, aslında güzel bir yüzü vardır ama üzerine maske takmaktadır" denmesi bir bakıma cevap niteliği kazandırdığı için mümkün değil.

yani aslında olan ama olmayan bir kural ve bu yüzden tehlikeli bir kural. çünkü uygulanması ya moderatörün algısına bağlı, ya da direk cevap niteliğinde olmayan entrylere uygulanmasına gerek görülmüyor ama eğer bir şekilde moderatör ile kanlı bıçaklı olunursa o entry cevap niteliği kazanabilir. kişilerden bağımsız konuşuyorum, kimse üstüne alınmasın.

ya ben çok yanlış anlıyorum bu yasağı, ya da bu yasak aynı üniversitedeki broşür dağıtma yasağına benziyor. eğer suya sabuna dokunmayan pembe sabun kullananlar kulübü broşürü dağıtılıyorsa suç değil, eğer dekanlığa karşı bir omuz da sen ver broşürü ise okuldan atıldın.

sözlüğün formatı böyle olacak dendiyse, benim için fark etmez ben elimden geldiğince uyarım sonuç olarak henüz bir zararını görmedim.

edit: sabah sabah uykusuz ve agresif yazmışım oha ben de şaşırdım.