dubstep

son 6 aydır dinlediğim müzik türüdür.normal kafayla bile dinlenince insanın kafasını iyi yapar.dinleyince insana gereksiz bir gaz geliyor.drum n basse benzer ama ritim olarak daha aksak ve basslar daha baskındır.elektronik müziği sevenlerin hoşuna gidebilir.youtubeda dinlediğiniz çoğu yabancı şarkının güzel coverları oluyor.
(skrillex - first of the year)
(modestep - sunlight) *
(nero - crush on you)(knife party remix)
* (feed me - cloudburn)
dubstep iyidir.
kevbear ın dediği gibi normal kafayla bile dinlenince insanın kafasını iyi yapar. gene de boş kafayla dinlemeyi pek önerenlerden değilimdir.
kafa güzelken, arabada ve mala vururken dinlenebilecek en iyi müzik türüdür.

skream
rusko
chrispy
skrillex
bu elemanlar en iyileri
ciddi ciddi kafa yapabilecek bir müzik. fakat, pek karmaşık olmadığından dolayı kolay da sömürülebilinecek bir müzik. ortalıkta bir sürü bilinen parçanın dubstep yorumları bulunuyor. ne yazık ki çoğu da birbirine benziyor. ama arada gerçekten iyi işler de var. işini bilen ve-veya yaratıcı ellerde (bakınız: üstteki isimler) azdırıcı olabilir. fakat oturup dinlemeye kalktığınızda bir parçaya 2 dakikadan fazla katlanmak pek kolay değil.
bir de yemek yaparken kulaklıkla dinlemeyi deneyin aradaki farkı görün içinizdeki emine bedel açığa çıkacak *
electronic sevipte tek düze ritim sevmeyenlerin güzel güzel dinleye bleceği, nerede inişin nerede çıkışın belli olmadığı kendimce urban sound dediğim müzik türü.
kalabalık bir yolda yürürken iyi gider, gaza a gelme sebebiyeti.
ucuz yoldan kafa yapmak için ideal olabilir bir tarz,hepsi tek elden çıkma gibi dursa da ara sıra dinlenebilir. ilk tanışmamı sağlayan parçada şudur;
şöyle bir şeydir:
http://veryhilarious.com/wp-content/uploads/2012/01/aliens-dubstep.jpg
ingiltere dance charts listesini işgal etmiş durumda bu akım, 40'lık listenin çoğunu dubstep içermekte.
en iyilerinden. dinlenmeden karar verilmemesi gereken müzik türü.
şahı skrillex olup hala onun kalitesinde yapanın olmadığını düşündüğüm tarzdır, ikinci favorim de katfyr.
çok iyi temsilcinin en sevdiğim şarkısıdır cutebeary ninde dediği gibi skrillexin en sevdiğim şarkısı
that's good.
efsane şarkı the bad touch dubstep versiyonu tek kelimeyle mükemmeldir.

http://www.youtube.com/watch?v=ypza5b9xn14
2000'li yılların başlangıcı ile birlikte tekno müziğin eşliğinde jungle, dub ve reagge ile karışması sonucu oluşmuştur. sabit bir ritmi yoktur ve karışan bu müzikler beynin ritim algılama sistemini fazlasıyla yormaktadır. müziği gerçek anlamda dinleyen insanlar notalar ve ritimler arasında sıkışarak bir görüntünün ileri geri titreme haline benzer şekilde ya da robot gibi oynamak isteyebilirler. bu müzik türünde başka bir hususta hızlı ritimleri yavaşlatıp yavaş ritimleri de hızlandırarak birbirine mixlemektir. böylece çok farklı hisler yaratmaktadır. bu tür müziklerin doğuşunda değişen müzik tarzlarının birleşmesi vardır. öyle ki birçok dinleyici prodigy'nin şarkılarında da benzer tatlar alabilmektedir. bu tür şarkılarda özel bir kelime veya cümle bulunmayabilmektedir. bazıları tamamen müzik üzerinedir. yani kısacası; temeli müziğe dayanan, bununla birlikte özel bir kelime ya da cümle eklenebilen mixlenmiş bir tekno ritim/müziktir.