dünya düzdür

yıl olmuş 2017. hala dünyanın düz olduğunu savunan ve bunu ispatlamak için dünya paralar harcanan çalışmalar var. tunustan, arabistandan, yemenden, vatikandan falan zaman zaman bu tipler çıkıyor olunca bizim akpli geçler de kusur kalmamışlar.

http://siyasihaber3.org/akpli-gencler-du...
" dünyadan düşen ilk insan. "
" sularımız nereye gidiyor? "
" insanoğlu ay'a hiç gitmedi, kandırıldık! "
" galileo yanılmış biz de inanmışız... "
şeklinde manşetler gördüğümüz anda inanacağımız bu sefer de düzlüğünü savunacağımız gariban hiç bir şeyden habersiz çilekeş gezegenimiz üzerindeki canlılar tarafından ortaya atılmış, lakin objektif olmak gerekirse 'efenim yuvarlak olduğunu savunuyorsun çıktın mı belki farklı bir mekanizması var' dedirten fakat beni çok da ilgilendirmeyen son zamanların sükse yapan saçma konusu.
not: kendi fikrimce düz olduğuna inanmıyorum ama bir ara gayet de zeki bir arkadaşımla fikir ayrılığına düşüp ciddi bir şekilde tartıştığımızı hatırladığım internette biraz gezip baktığımda lan olabilir mi acaba dedirten sonra gidip bir güzel boşaldıktan kafayı da boşalttıktan sonra eski benliğime kavuştuğum tartışmaya konusu bile olamayacak başlıktır.
yuvarlak insan görüşü.
doğrulu yanlışlığı bir kenara, insanın asla şüphe duyamayacağı, normu halina gelmiş genel geçer bir gerçekliğinin bir anda doğru olamayacağını düşündürten bir fikir. ağlarsın sonra biraz
damardan akan kanın renginin fişne(vişne değil) suyu olduğunun iddiası sonrası bu daha olası geliyor.
(bkz:ya sen ne sandıydın gulum)
duz degildir elbette ama yuvarlak da değildir, geoidtir.. evet tam olarak geoid
dünya'nın geoid olduğuna inanmayanlar varmış eskiden. düz olduğu söylense de her bilgiye paradoksal bakarım. iyice araştırılmalıdır, hemen bunu reddetmek saçma geliyor.
deniz kıyısın da düm düz baktığınız zaman ilerisinin aşağıya doğru indiğini görürsünüz. yani yuvarlak olduğunu çıplak gözler ile görebiliyorsunuz.
galileo dünya düz değildir (yuvarlaktır demiş tabe geoid olduğu sonradan anlaşıldı) dediği için kilise mahkemesine çıkarılır. mahkeme der ki: olm bak. akıllı ol. dünyanın düz olduğunu söylemezsen seni idam edecez. bok yoluna gitme. başımıza icat çıkarma amk.

karısı melül melül bakmış bizim elemana. o da kıyamamış sevdiceğine ve dünya düzdür demiş. salıvermişler aslan parçasını. karısıyla kol kola kiliseden çıkarken söylenmiş kendi kendine:

siz dünya düzdür diyorsunuz diye dünya düz olacak değil ya. varın siz kendinizi kandırın. dünya yuvarlaktır.


sözün özü; güneş balçıkla sıvanmaz. ama harbiden bize yazık ki millet önumuzdeki 10 15 yıl içinde dünyaya çarpma ihtimali olan bir göktaşı vb var mı diye uzayı didik didik ediyor, buna milyarlarca bütçe ayırıyor ama biz halen daha dünya düzdür diyen embesillere maaş veriyoruz. (bkz: zehr-i zıkkım)
hayir ya sizi akla davet ediyorum dünya dikdortgendir. ay da piramit seklindedir . yıllarca bize yalan söylediler , insanlık tarihini kandirdilar. dunya yuvarlak diyenler eşcinselliği yayiyor amaçları bu(!) illuminati yalanları inanmayin kardeşlerim...
dermisim ve binlerce insanı peşimden suruklermisim ay ne eglenirdim anlatamam.