e fatura

genel hatları ile elektronik fatura kayıt sistemi, kurum ve kuruluşların düzenledikleri faturalarda bulunan bazı bilgilerin, belirlenen uygulama ve veri standartları çerçevesinde gelir idaresi başkanlığı sistemine aktarılması sureti ile faturalara ait ikinci nüshaların kağıt ortamda saklanması zorunluluğunu ortadan kaldıran; ayrıca alıcılarına verilmek üzere hazırlanan birinci nusha faturaların da güvenli elektronik imzalı dijital belge şeklinde oluşturulmasına imkan sağlayan bir sistemdir.
kâğıt faturanın yerini artık yavaş yavaş e-fatura alıyor. kâğıt faturalar artık elektronik ortamda oluşturuluyor ve gönderiliyor. hukuki olarak kağıt faturalar ile tamamen aynı niteliklere sahip. bu yöntem ile faturalar güvenli ve hatasız şekilde dolaşmaktadır. faturaların şirket içi gönderilme süreçlerinde zamandan ve maliyetten kazandırır. kağıt nüsha saklama derdinden kurtarması gibi bir avantaja da sahiptir aynı zamanda. ödeme süreçlerini de kısaltarak nakit akışını arttırır.

istediğiniz faturaya bulut uygulaması ile hızlı ve kolay ulaşırsınız. aynı zamanda faturalarınız güvenli bir şekilde saklanmış olur. müşteri temsilcileri günün 24 saatinde tüm sorularınız için hazırdır. danışmanların sizinle irtibata geçmeleri için istediğiniz zaman başvurabilirsiniz. zamandan, mekandan, maliyetten tasarruf etmek için elektronik faturanın yaygınlaşması gerekiyor.
e-fatura uygulamasının rahatlığını, e fatura sistemine kaydı olmayan mükelleflerle çalışırken de yaşamak istiyorsanız e-arşiv uygulamasını kullanmakta fayda var. bu uygulama ile e-fatura sisteminde kaydı olmayanlara da elektronik ortamdan faturalarınızı gönderebilirsiniz. bu uygulama için öncelik ile e-faturaya kayıt olunması gerekiyor. bu sistem ile faturalarınızın gönderiminin elektronik ortama geçişinin kolaylığını yaşarsınız. kâğıt nüsha saklama zorunluluğunuzun ortadan kalkması ile bu dertten de kurtulur, ofis alanlarınızı daha verimli kullanırsınız. faturaların gönderilişindeki operasyonel süreçlerden vakit ve maliyet tasarrufu da sağlamanız mümkün. uygulamanız ile istediğiniz yerde ve zamanda faturaya ulaşabilirsiniz. 10 yıl boyunca verilerinizi güven ile saklarsınız, 7/24 müşteri desteği ile sorularınıza istediğiniz zaman cevap bulabilirsiniz. tüm bu avantajlar için, e-faturaya kayıt olabilirsiniz.

türkiye'de e-dönüşüm sürecinin öncüsü konumundaki digital planet e-dönüşüm hizmetlerindeki 10 yıllık tecrübesi ve bilişim teknolojilerindeki 15 yıldan fazla tecrübesi ile sektörün lideri. e-fatura sistemini türk telekom ile ilk kez türkiye'ye getirmiş; e-fatura, e-defter ve e-arşiv gibi uygulamaların yayılmasında aktif rol oynamıştır. özel entegratörlük hizmetlerinde e-bilet, e-yedekleme, e-mutabakat gibi yeni ürünlerle zamanın ihtiyaçlarına uygun çözümler üretmiştir. üst düzey güvenlikli alt yapısıyla şirket verilerinizin size özel kaldığına emin olabilirsiniz. doğru zamanda doğru adımlar atmaya çekinmez, daha kaliteli ve hızlı hizmet için güç ve cesareti birleştirir. teknolojiyi takip halindedir, yeni teknolojileri getirmek için gayret eder. pazardaki değişlikleri takip eder, gereksinimlere göre çözümler üretir.