elif çağlar

kattığı genç ruhla türkiyede müzik adına, hem de caz adına bir şeyler yapılabileceğini gösteren genç yetenek. tüm söz ve müziklerin kendisine ait olduğu ilk albümü music ile bilmeseniz yabancı bir caz ustasını dinliyormuş hissi yaratıyor. cazın o dinamizmini hareketli ve kıpır kıpır parçalarıyla yaşatıyor, desteklenmeli.
1980 istanbul doğumlu caz şarkıcısı. daha çok ilk albümü m-u-s-i-c ile tanınsa da ondan önce bir çok caz grubunda vokalistlik yapmışlığı vardır. evlidir. evli olması kendisine aşk beslememe engel değildir.* canlı performansını izlemek için fırsat kolladığım harika kişiliktir. akustikhane performanslarından biri için;

yaptığı kampanya sonucunda cukkaladığı paraları ne ironidir ki caza yatırmayı seçen ve bu anlamda türkiye'de caz müziğine ne kadar ihtiyaç olduğunu ve az değer verildiğini göstermiş sanatçı. yeni albümünün kayıtlarının new york'da tamamlanmasının ardından yine pek fark edilmeyecek ama titizlikle hazırlanmış muhteşem sesi ve eşsiz yorumuyla kulaklarımızın pasını silmeye hazır bir albüm yaptığı söylenebilir. bir de o zarafeti ve hak ettiği alkış karşısındaki mahçup tavrı yok mu, insanı kendine resmen aşık ediyor.