esrar

kenevir bitkisinden elde edilir. uyuşturucu özelliği vardır ve kullanım miktarına göre bağımlılık yapar.

(bkz: haşiş)
onyargilar kurbani olmus bir bitki.toplum suna inanmis durumda,kullanan kafayi yiyor,geberiyor.oysa oyle degil,normal hayatiniza devam edebilirsiniz,en iyi agri kesici de esrardir.idrak konusunda ciddi sikintilar yaratir,fazla tuketimi sakincalidir, bunlar disinda oldukca faydali bitkidir.
nasıl bir meret olduğunu deli gibi merak etmekteyim, o kafayı yaşamak ve o kafayla sözlüğe yazamadığım entryleri kusmak istiyorum anlıyor musun beni.
naciye alıkmaktaki naciye... (bkz: naciye abla)
hiç de zararlı olmayan hede.için efenim, içirin arkadaşlarınıza da bakmayın sağın solun demesine, takılın kafanıza göre o yasak bu yasak gay olmak serbest mi lan! neden evlenemiyoruz o zaman?
sigara ve alkolden daha az zararlı, bağımlılık yapmayan ancak sigara ve alkol gibi beyin hücrelerine zarar verdiğinden çok aşırı tüketiminde insanı aptallaştıran ot. kafası alkol kafasından çok daha iyidir. ertesi gün alkol gibi baş ağrısı, mide bulantısı yapmaz tersine zinde uyanırsınız. halüsinojenik olduğundan bazen tehlikeli olabilir. genelde var olan, o an hissedilen duyguyu daha da güçlendirme etkisindedir. keyfiniz yerindeyse karnınız ağrıncaya kadar güldürtür ama şüphe içindeyseniz çok değişik halüsinasyonlar görebilirsiniz. kısa süre içinde fazla tüketimi veya içkiyle karıştırılması halinde kusma yapabilir.
tıbben sigaradan daha zararlı olmayan yasak madde. en kötü avantajlarından birisi başlangıç uyuşturucusu olmasıdır. bağımlılık yapmaması ve götü dağıtmaması gibi nedenlerle esrar kullanan kardeşlerimizin %98i diğer uyuşturucuları da dener ve müptelası olurlar.

pek çok yazar çizerin de kullandığı esasen bir ergen uyuşturucusudur. yazar çizerler kafa açsın diye kullanır lakin bir süre sonra kafanın yayını bozar. kafa esrarla bile açılmaz hale gelir.

bir de ilginçtir ki en çok gariban mahallelerde, fakir gençler arasında yaygındır. halbu ki pek de ucuz değil..
ilk deneme de ki -kova olur- çokta bir etkisini görmedim bu meretin, ya da bir yerler de yanlış yaptık, sevdiceğe sorsan uçtuk amk, he canım he.*
argo da dalga diye tabir edilen bitki/uyuşturucu.

(bkz: ottur günahı yoktur)
içinde kimyasal bulunmadığından ecstasy kokain gibi uyuşturucu maddelere göre daha masum olan uyarıcı. bağımlılık yapması muhtemeldir tabi ama bağımlı olmak için de sürekli içilen bir ortamda olmak gerekir. yoksa ayda yılda bir denk gelip içmekle esrar bağımlısı olunmaz. aynı şey elbette kimyasal içeren uyuşturucu maddeler için geçerli değildir. o yüzden esrarı denemekten kaçınmayı gerektirecek bir durum yok bir iki kereyle bağımlılık yapmaz. hatta ilk içişte muhtemelen hani bir şey olmadı bana dedirtir. içmeyi öğrenmek için bile en az bir kaç kere denemeniz gerekir.
kenevirin sadece dişisinden elde edilen uyarıcıdır. erkeği ottan başka bir şey değildir. kullandıktan sonra açlık hissi uyandırır.
içişi sigara kullanamayan bireyler için biraz ağırdır ama kesinlikle zararlı değildir, yasak olmasının sebebi basamak uyuşturcusu olmasıdır çünkü başlıyan genelde zamanla kimyasal işlerede bulaşır, bulaşmayan alkışlanır. geçen sene dünya sağlık örgütü bile kendisinin destekçisi konumuna gelmiştir ve gelişmiş ülkerin bi kısmında tıbbi tedavilerde kullanılır mesela ms hastalığında önemli bir ilacın hammaddesidir ayrıca amerikada psikologlar hızlı yaşamdan, yorgunluktan, aşk acısından vs... bunalan hastalarına reçeteli yazmaktadır.
arapça sır kelimesinin çoğul hali. sırlar, gizler anlamındadır.
bokum gibi amele tarzı içecekten başka bir halt değildir.
bira nasıl amele tarzıysa bu da kafa yapan maddelerin amele tarzı olanıdır. daha fazla detayı buradan yazmak istemiyorum şimdi detaylı bilgi için özelden başvurunuz lütfen :)
içenlerle bir yatak tecrübesi yaşamak güzel olurdu . :)
raki masasina mezeyse tadindan yenmeyendir.
  • /
  • 2