!f istanbul uluslararası bağımsız filmler festivali

12 yıldır düzenlenen film festivali.

bu yıl 14-24 şubat 2013 istanbul'da, 28 şubat-3 mart arası ankara ve izmir'de düzenlenen festivaldir. benim çocuğum belgeseli de ilk kez bu festivalde gösterilecektir.

http://www.ifistanbul.com/tr/
filmlerinin seçkisi zaman zaman evlerden ırak bir durumda seyreden bağımsız filmler festivalidir. aradan 12 sene geçmesine rağmen hala amatörlere has hataları yapmaya devam ediyorlar. gökkuşağı filmleri bölümü eşcinseller için önemli bir etkinlik. bu sene ayı sözlük olarak sinema zirvesi yapsak hiç fena olmaz diye düşünüyorum...
sadece istanbul'da değildir. izmir ve ankara'da da düzenlenmektedir.
istanbul'da olmayan ayağı kısıtlı ve dar programıyla saç baş yoldurur. geceyarısı korku filmi seanslarının abonesiyim...
bu yıl 13-23 şubat 2014 tarihleri arasında yapılacak olan b tipi film şenliği.

uluslararası film festivallerinin bakanlık sansürüne uğramasından sonra giderek önemi artan !f, bilhassa sinemada gösterim şansı bulamayan alternatif filmler için gösterim alanı. gösterildiği ülkelerde tartışma yaratan lars von trier filmi, nymphomaniac(2013) iki bölüm halinde festivalde gösterilecek.

http://www.ifistanbul.com/tr/
21 şubat gecesi the hall'da yapılan kapanış partisiyle yine farkını ortaya koyan geleneksel film festivali. enerjisi hiç kesintiye uğramayan müzikleriyle, gökkuşağı yanında halt etmiş kimliksiz profilleriyle, gündüz su yüzüne çıkma şansı bulamayan nadide renkleriyle tam bir gizli gökkuşağı partisi olmuştur. kısaca; dans, dans, danstır.
2015 biletleri satışa çıkmış ancak günlerce film seçimlerine, saatlerine kafa yoran izleyiciye biletix sayesinde saç baş yoldurtmuş festival. yine de on gün içinde birbirinden farklı on film izleyeceğim için heyecanlıyım. ama bazı filmlerin ısrarla sadece gündüz kuşağında gösterilmesini ve bilet alırken koltuk seçilememesini bir türlü anlayamayacağım. film önerilerim; kum parası, ben michael, hayvan düşü, kabile, kaguyahime no monogatari, gececiler,..
bu sene çok daha keyifli geçeceğe benziyor, fırsatı olan kaçırmasın derim.

http://kaosgl.org/sayfa.php?id=18728
biletix'in gazabına uğramış festival. mybilet varken biletix nedir be gülüm.
bu senenin biletleri biletix.comda 5-6-7 şubatta indirimli ön satışa çıkıyor.

festival 18-28 şubat tarihlerinde istanbul'da, 3-6 mart tarihlerinde izmir ve ankara'da izleyicisiyle buluşacak.

gün gün film ve etkinlik takvimi de burada; http://www.ifistanbul.com/takvim/istanbul/18/
köpek 20 şubatta, direnayol 23 şubatta gösterilecek.
bu seneki film seçkisi ne yazıkki vasat ve vasataltı filmlerden oluşan festival. bilet alırken filmleri iyi araştırın. çok fazla çöp film var.
bu yıl toplam 10 filme bilet aldığım güzide film festivali.
3-6 mart izmirde konak pierde düzenlenen festival
16-26 şubat 2017 tarihlerinde istanbul’da, 2-5 mart 2017 tarihleri arasında ise ankara ve izmir’de gerçekleşecek olan film festivali. bu seneki teması “iyileştiren şeyler”

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/01/2...

reklam filmi ise;
17.si 15 – 25 şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
festival programı şurada; http://www.ifistanbul.com/bolumler/