fakirler ölsün porsche'dan selamlar

tıklanma rekoru kırmıştır. her anlamda.
içimden bir ses bu da viral reklam çıkacak gibi diyor. hatırlarsanız galiba gittigidiyor bu tarz bi şey yapmıştı : sevgilisinden ayrılan ve bunun üzerine intikam videosu hazırlayan kız, fulya idi galiba adı.
babası amerikaya giderken niye kızını yanında götürmediğini sorduruyor insana. everybody facebook diye bağırır, amerikan yerlisi fakirlerde onu döverlerdi orada. ağzını burnunu kırıp, porşesini ateşe verirlerdi. hatta ve hatta, facebook'u hacklenip silinirdi. ne kaldı kızın elinde başka? sonra sokaklara düşer, babası bunu terkeder, orospu olup para kazanmaya çalışırdı. ama paçoz bir orospu. en ucuzlarından, en kuytu köşelerden. newyork kanalizasyonunda farelerle yaşayanından. haketmiştir o, o kadar rezil ve kepaze olmayı. kahrolsun. ölmesin ama sürünsün. her sokakta porşe gördüğünde içi cız etsin. ve yürüyerek, ayağında ayakkabı kalmayana dek, porşe fabrikasına yürüsün ve oracıkta gebersin. facebooksuz ve porşesiz. *
zenginle görgüsüzün arasındaki farktır bu kız.
ya da reklam da oynayan ve bizi kekleyen çok iyi bir oyuncu. bilemedim hangisi.
internet linç ekibi tarafından itin götüne sokulan kızın cümlesi , tam olarak ''fakirler ölsün porschedan selamlar demek istemiyorum , sadece selamlar'' dır.

ülkenın aslında ne kadar kompleksli ve nefret dolu insanlarla dolu olduğunu göstermiştir kız , amacı bu muydu? yoksa gerçekten mi salak ? bilemiyorum tabi.ama gösterdiği güzel şeyler var.

ilk olarak bu kızın fakir olduğu gerekçesiyle insanlara ölsün demesi sonucunda gocunan kitle ''keşke o sırada otobüs altında kalsaydı da bi içimizin yağları eriseydi'' şeklinde bir tepki verdi.ekşisözlükte 40 küsür sayfa yazıldı şimdiden , azıcık okursanız ne kadar yoğun bir şekilde ''zenginler''den nefret edildiğini ve hatta zenginlerin ölmesini dilediklerini görebilirsiniz.

burda işin esprisini maddelerle açıklarsak:
1-kız zenginliğini bir üstünlük olarak kullandı ve fakirlerin ölmesini isteme hakkını kendinde gördü
2-fakirler(ya da tepki gösteren kitle diyelim) ise kızın ölmesini diledi ve bunun sebebini aptal olması olarak gösterdi.

yani aptal bulun öldürün , zengin diye öldürün , fakir diye öldürün , çirkin diye öldürün.arkadaşlar gerizekalı mısınız? nereye varacak bunun sonu? diye sorası geliyor insanın

iki kitle arasında bir fark var mı? başkasının yaşamını almayı kendinde hak olarak görmek ve karşı tarafın bir özelliğini bunu açıklamak için kullanmak. nefret ettiğiniz şeye dönüşmeniz çok komik.ekşisözlükte ki kitle falan ne bileyim yani , gerçekten ilginç söylemler ve yoğun , birikmiş duygular

belki bu kızın bu kadar nefret görmesinin sebebi insanların onda kendilerini görmesidir.onun gibi olmak isteme ama olamamak vardır belki.psikoloji okuyan arkadaşlar yardımcı olsun.benden bu kadar.
o porsche'yi yapmaya çalışanların evine ekmek götürmeye çalışan işçilerden ibaret olduğunu bilmeyen insan sıçmığının söylemi. o işçi olmasaydı sen o arabayı nah bulur da nah binerdin!
tekrar izleyince farkettim gerçek olum bu. kızın üstüne başına baktım..tam bir görgüsüz..iğrenç takılar, eşofman altı filan..kompleksli olduğunu da ağzının burnunun bu yaşta estetikli olmasından anlıyoruz. ayrıca vermicem vermicem videosuyla birlikte kaınların neden iyi şöför olmadığını da ispat etmiştir. kadınlar direksiyon başında video çekiyor muş meğer.
kız kafa buluyor belli dalgasını iyi geçiyor
sosyal medya da popi olan şeyleri ülkenin gerçek gündemi sanan cühelalardan/bireylerden biridir kendileri.