fuck

ingiltere kralı 8. henry zamanında veba, katliam, kanlı savaşlar sonucu ülke nüfusu yarıya inmiştir.ülke hapisanede de fazlasıyla hırsız, katil, serseri ve hayat kadını vardır. nüfus artışını sağlayabilmek adına kral 8. henry kendi huzurunda bu kişilerin ilişkiye girmesine izin vermiştir. böylece fornication under control of the king* yani fuck kelimesi ortaya çıkmıştır.
(bkz: sikmek)
(bkz: ingilizce)


alo sözünün hikayesi gibi ingiltere kralı hikayesi de yalandır. diğer cermen dillerde de benzer şekilde kullanılır. almanca ficken veya hollandaca fokken * gibi... bu diller ingilizceden daha eski olduğu için ingilizlerin kelimeyi onların birinden almış olması daha olasıdır. *
altyazılı filmlerde "lanet olsun" diye çevrilir.
yazılı iletişimde sansürlü versiyonu olan fcuk orjinalinin yerini alacak kadar popüler oldu.
(bkz: esprili tişört)
özentilikten demiyorum bunu ama sikmek kelimesinden daha seksi bir havası vardır bu kelimenin.
altyazılarda "kahretsin" olarak da geçen, argoda sikmenin ingilizcesi.
kekeme kral vi. george'un hikayesini anlatan the king's speech filminde bazı sahnelerde kral kekeleyeceği tuttuğunda içinden f*ck f*ck f*ck der ve beni öldürürdü gülmekten.hay sen çok yaşa.

(bkz: padişahım çok yaşa )
yabancıların sıkıştıklarında başvurdukları ilk küfürlerin arasındadır.
bir diğeri; (bkz: shit)
bu kelimeyi en güzel brenda chenowith söyler.öyle bir: "fuck nate" diyordu ki hastasıyım.
donnie darko adlı filmde en derinden ve hissederek drew barrymore un haykırdığı kelime. ayrıca her zaman malum anlama gelmemektedir. yani kaba bir şekilde lanet etmek için de kullanılır. bazen de bizim kullandığımız "ha siktir!" ünleminin tam karşılığı olarak kullanılmaktadır.