futbol muhabbeti

futboldan zerre anlamadığım için bugüne kadar hiç yapmamış olduğum ve içimde ukte kalan muhabbet.

biri öğretsin ya, cidden çabuk öğrenirim.
en iyi olduğum konulardan biridir.

(bkz: özel mesaj atmak)
eşcinseller ve kadınlar arasında muhabbet konusu oyundan çok futbolculardır; görünüşleri, ne kadar seksi oldukları vs. sosyalleşme aracı olarak kullanıldığı da sıklıkla görülür, bazen öyle bir anlatılır ki anlatan kişiyi sahada 12. oyuncu zannedersiniz. bir çok kişiyi büyük bir aitlik hissi ile tuttuğu takımın yılmaz bir askeri konumuna sürükleyebiliyor. maçtan sonra tüm pozisyonlar üzerine yapılan bitmek tükenmek bilmeyen tartışmaların verdiği haz da ayrı bir merak konusudur, öyle hararetli halleri vardır ki bazen dünyanın varoluşu ile ilgili konuştuklarını düşündürtür.
futbolu bilenle sıkılmadan günlerce edilebilir, ederim.
futbolu bilenle (bkz: greenday) gerçekten saatlerce edilebilir.
saatlerce edilir... fenerbahçeli olanla ayrıca gayet guzel de edilir. *
araba muhabbeti ile aynı kıvamda bende durum. sikimsonik geliyor bana.
fenerbahçeliyim ama fantik bi taraftan değilim..buna rağmen donuma kadar feneryumluyum,,
nedir bu şimdi. bir başlarlar konuşmaya, bilmem kaç sene önceki bir maçta skor ne, kim ne zaman nasıl gol attı diye devam ederler. sadece kendi tuttukları takımı değil, rakiplerinde maçlarını bilir bunlar. maçla yatar, kalkar ve yaşarlar. hayatlarını maçlara göre organize ederler. sesleri gidinceye kadar bağırır tezahürat yaparlar. kesinlikle kendi ya da diğer takımlarının hocaları ve veya oyuncuları ve veya yönetimleri ile ilgili fikirleri vardır. bu fikirler muhattapları tarafından nasıl fark edilmez ona da şaşırırlar. tek ve tüm dertleri maçlardır. hiç olamadım böyle. eski sevgilim maç seyrederken kendinden geçerdi mesela. inanılmaz konsantre olurdu, ağzı yüzü garip şekiller alırdı. ilginç alışkanlıklar.
geçen sene baya bi ara verdiğim muhabbet. bu sene yine başladım. seviyorum ben bunu.
iddiam olmadığı tek muhabbettir. onun dışı her spor ile muhabbet edebilirim ama futbola gelince orada bir duruyorum.
bir ara kendimi deli gibi kaptırdığın benim içim bir mania bir izm olan sporun muhabbetidir. şu an umurumda bile değil ayrı mevzu ama gereksiz bir muhabbet
uzak olunabilir, sevmeme durumu olabilir ama gereksiz olması kime göre neye göre anlamadığım muhabbet türüdür.