gaymer

gay ve gamer kelimelerinin birleşimi.
gay bilgisayar oyuncularının kendine verdiği ad. kendimi de bu gruba dahil ediyorum mesela.
eskiden gaymer ve gamerlık işleri underground'dı. yani öyle herkes ga(y)mer olamazdı, ucube olarak bakılırdı onlara. nasıl gaylik biraz underground'sa yani kendi bir kültü varsa, oyuncuların da kendi kültü vardı. şimdi kült falan kalmadı, candy crush oynayan herkes kendini gamer ilan ediyor. yok öyle bir şey. gamer değilsiniz canlar. bi de casual gamer boku çıkardılar, ondan besleniyorlar.
nedense “gaymer” lafını duyunca hep aklıma pes attıktan sonra yenilenin yenene ceza olarak oral seks yaptığı eğlenceli bir birliktelik geliyor. saatlerce konsolun başından kalkmayıp kanepede uyuyakalan ibne kankalar, sevgililer düşüncesi güzel bir şey. hehe.

“kol bozuk mna koyim ya”

“benimki sağlam, gel bakim ;)”

fjshdkdh.
kendimi en ait hissettiğim insan grubudur. bir de 20 kilo daha alıp kendimi gaymer bear olarak nitelendirebilirsem gözüm açık gitmeyeceğim.
iş yoğunluğundan bilgisayarı özleyecek hallere düşmeme rağmen hala her fırsatta yaşasın gaming!
bu aralar evine ps4 alanın kendine yakıştırdığı bir altkimlik. #saglamtipler gibi bir akım.
gaming'i candy crush ve konsolda takılmak sanan bazı gayler tarafından "ben de gaymer'ım" denilerek içi boşaltılmış, aslında karaktersiz ve özelliksiz insanların kendilerine özellik yaratma çabası olarak harcanan terimdir.

league of legends'tan başka oyunlar da var gülüm, burada el kadar çocukkenden beri oyun oynayan biri varken sen sus.

hatta yaşanmış örneği de var bunun. kendisini moviephiliac, gaymer olarak tanıtan bir bear ile tanışılır, birkaç kahve ve buluşma sonrasında "oyun dolu bir ps4'ü ve hayvani gaming pc'si" olan bear'ın evine gidilir, başta ps4'te biraz mortal kombat ve gods among us oynarken görülür ki bear kişi controller'ı ömründe ilk kez tutuyor gibi oynamakta, işaret parmağı ile tuşlara tek tek basmakta ve arka tuşlardan habersiz yaşamaktadır. konsolu dahi olmayan er kişi aynı oyunlara steam'de sahiptir ve fight pad'le olan deneyimleri sayesinde ardı ardına perfect / flawless çeker. hayvani "gaming pc" diye tanıtılan ve hatta battlestation diye övülen bilgisayarda i3 bile yoktur, kendisi chrome'da java oyunları oynamakta ve hatta gamyun'da banko'da takılmaktadır.

nitekim önce oyunlarda bir temiz dövülür, tabiri caizse gece boyunca eline verilir. 3 buluşma sonrasında kendisinin ne kadar boş bir insan olduğu ve her şeyin sadece "görüntü"den ibaret kurtarmalar olduğu anlaşılınca birkaç kez daha booty call olarak kullanılıp sonra unutulur.
oyun oynamayı bir hayat başarısı sanan ve insanların ne kadar "boş" ve "görüntü"den ibaret olduğunu buna göre belirleyen süserleri belli etmiş başlıktır. istersen atom fiziğiyle uğraş bu kafayla ve kötülükle asıl boş insan sensin.
yanlış anlaşılma olmuş. kendimi düzelteyim. benim fikrim şu: god of war'ı oyundan sayıp, mother'ı grafikleri yüzünden kenara itmek gaymer'lık değildir kusura bakmayın. çoğunuz mother'ın ne olduğu bile bilmiyor ama oyun dünyasının efsane oyunlarından birisidir. ben buna karşıyım. yoksa kendinizi ne olarak adlandırırsanız adlandırın. ha bi de chiptune'lardan tiksinmeyin.
ya bi şey dicem kimseyi yargılamak, kırmak istemem ama hayatımda daha saçma bir şey görmedim herhalde.