gezegenler arası seyahat

gezegen yüzeylerine inişleri kapsayıp kapsamayacağı tartışılabilir lakin, uzay turizmi başladı bile..
şimdilik sadece bir kaç milyon doları olan zenginlerin first class sınıfta yolculuk imkanı bulabildiği seyahat acenteleri hali hazırda kurulmuş durumda..
uzaya çıkmak başlı başına dehşet bir güzellikteyken, gezegen yüzeylerine iniş yapılması, henüz geliştirdiğimiz teknolojinin yetersizliği sebebi ile ileri bir tarihe ertelenmiş durumdadır, zira pek çok gezegen dünya atmosferi gibi sağlıklı iniş yapmamıza olanak sağlamayacaktır. geliştirdiğimiz havacılık teknolojisinin temel alındığı dünya atmosferi, farklı gezegenlerin sahip olduğu atmosfer şartlarını benzetim yapmamıza bile olanak vermeyecek kadar güzel olmasından ötürü henüz, venüz ya da merkür atmosferi içinde iniş yapabilecek teknolojiyi tam olarak bilemiyoruz..
lakin bilim, teknoloji ilerliyor bundan sadece 100 yıl önce uzaya çııkmanın hayali bile kurulamazken şimdilerde oranın içine sıçıp çöplüğe çevirmiş olmamız, hali hazırda bu gezegenden hızla kaçmamızı da beraberinde getirmektedir.. umalım teknoloji daha hızlı gelişsin de gidip içine sıçabileceğimiz yeni gezegenler de yaşayabilelim..

ukde veren: tilika avetim go ay baviko
açıklama: nedir, ne değildir?
tarih: 19/03/2014
eskiden yapılıyordu kesin daha çözemedi dünyadaki yaşayanlar ama gelecekte de tekrarlanır, birkça firma kurulur taşımacılık sektörü de ivme kazanır.
ilk baskısı 1968 yılına ait, erich von daniken - tanrıların arabaları kitabının ana konusu.
yayımlandığı yıllarda büyük ses getirmiş, hararetli tartışmalara neden olmuş, defalarca yeniden basılmış hatta belgesel tadında bir filmi bile yapılmıştır.
https://www.dr.com.tr/kitap/tanrilarin-a...
https://www.imdb.com/title/tt0065702/