grey's anatomy

ilk iki sezonunu severek izlediğim, sonradan ciddi ciddi duygusal işkence pornosuna bağlamış, her sezon birilerini ağlaya ağlaya öldürmüş hastane dizisi. türkiyede doktorlar diye çakma bir versiyonu üretilmiştir.
ilk5-6 sezon iyidir,sonrasında her uzamaması gereken dizi gibi boka sarar
10 sezonunu bitirmiş hayatımın anlamı. 2005 yılında seattle grace hastanesinde intörnlüğe başlayan 5 doktorun hikayesini anlatarak başlamıştır, arada olanları yazmaya ne benim gücüm yeter ne de sözlüğün alanı. giden karakterler, ölen karakterler, gelen karakterler, üçak kazaları, silahlı baskınlar, bombalar...

11. sezonunun da çekileceği duyurulmuş ve sevenleri rahatlatılmıştır.
ilk 5 sezonunu deli gibi izlemiş, meredith derek'ten trip yiyince sanki ben yemişim, o güzel katherine heigl'ın saçları dökülürken, denny'nin fişine çekerken ''dur, yapma!'' diye bağıracakken kursağımda kalmış shonda rhimes'ın dramanın kraliçesi olduğunu gösteren enfes dizidir. ne yazık ki araya giren şeylerle sonra kaynadı gitti ve en son gördüğüm 10.sezondaydılar, hatta 200.bölüme hazırlanıyorlardı falan.

hastane temalı yapımları nedense sevemesem de, house ile birlikte gerçekten bu anlamdaki en başarılı dizilerdendir. dizinin adının grey's anatomy olmasının sebebi yanılmıyorsam gray's anatomy diye henry gray tarafından yazılmış anatomi anlamında önemli bir kaynak olan kitaba dizinin baş kahramanı meredith grey ve çevresinde yani dizinin çoğunluğunun hastanede geçtisiyle gelişen olaylara mecazen bir gönderme yapılmasıdır.
--- spoiler ---

there's a reason i said i'd be happy alone. it wasn't 'cause i thought i'd be happy alone. it was because i thought if i loved someone and then it fell apart, i might not make it. it's easier to be alone, because what if you learn that you need love and you don't have it? what if you like it and lean on it? what if you shape your life around it and then it falls apart? can you even survive that kind of pain? losing love is like organ damage. it's like dying. the only difference is death ends. this? it could go on forever.

meredith

--- spoiler ---
grey sloan memorial hastanesi’ndeki bir grup doktorun ve hastaların hayatlarından kesitler sunan, 12 sezondur devam eden dizi.

http://ayilarock.ayisozluk.com/greys-anatomy/
sandra oh'un * ayrılmasından sonra sıkıcı olmaya başlamış dizi. zaten oyunculuk babında etkili olan bir o vardı. ama eric dane*ve jesse williams'ın* yanaklarından kıtlarım