halil ibrahim dinçdağ

eşcinsel olduğu için görevinden uzaklaştırılan eşcinsel hakemdir. haklı hukuk mücadelesi için uğraşırken, verilen bütün sözlerin yerine getirilmediğini, bulaşıkçılık dahi yapamadığını ve çok büyük başka sorunlarla uğraştığını gazetedeki röportajında belirtmiştir.


http://fakfukfon.wordpress.com/2012/02/0...
davası tanıkların gelmemesi sebebiyle 5 hazirana ertelenmiştir. avukatı da tff nunun iç tüzüğünde "hastalığı nedeniyle askerlik yapamayanlar, hakemlik yapamaz" ibaresinin halil ibrahim dinçdağ ı kapsamadığını, çünkü eşcinselliğin normal bir cinsel yönelim olduğunu belirtmiştir.
an ititbariyle sky türk 360 kanalındaki şimdi söz sende programına konuk olacakmış.
bugün beyoglu piyalepasada bir hali sahada istanbul lgbt dayanisma dernegi ve fenerbahçe sol açik taraftar grubu arasinda yapilan dostluk maçini yönetmistir. maç 8-8 berabere bitmistir. organizasyon, escinsel oldugu gerekçesiyle hakemlik lisansi türkiye futbol federasyonu tarafindan iptal edilen dinçdagin, tff aleyhine açtigi ve 16 ekimde görülecek olan dava öncesi, destek amaciyla düzenlendi.
kendisine destek için oluşturulmuş minik bir turnuvada 2 maçta hakemlik yapmıştır.

oda tv haberi: http://odatv.com/n.php?n=escinsel-hakeme...

eurosport haberi: http://tr.eurosport.com/futbol/halil-ibr...
cinsel tercihi nedeniyle yok edilmek istenirken, bir kesimin sembolü haline gelen, böyle yok olmak bir yana daha da güçlenen ve onu yok etmek isteyen dar beyinleri amacına ulaşmasına engel olan insanların suratına tokat gibi çarpmış eşcinsel hakem.
gazoz liginde hakemlik yapacakmış, birilerine kapaklarını verece sanırım.
kendisine yapılan haksızlıklar karşısında verdiği mücadelede kendisini desteklediğim ancak bunun dışında bana çok samimi gelmeyen hakemdir.
29 mart 2014 günü adına yazılan kitap hakkında konuşmaya gittiğimiz, eşcinsel olduğu için meslekten icra edilen hakem. ben kewashe trabzon'da kurulan bir derneğimsi olan mor balık kurucularından 2 kişi ve trabzon'da yaşayan bizim kurduğumuz derneğimsi ile alakası olmayan iki insan gittiğimiz söyleşide bizi uzun uzun bekleten, geldikten sonra hızlıca herkesin elini sıkıp direk konuya atlayan ve gerçekten aktivist olduğuna ya da kendi ile ilgili olmayan bir lgbt bireyin probleminde bu kadar hassas davranacığını düşünmediğim bir insan.
yanında getirdiği arkadaşı ile birlikte gerçekten çok eğlenceli tavırlar sergileyen arkadaşları ile bize söylediği ve kendilerinin bile rahatsız olduğu davranışları trabzon halkında insanlara yaptılar işin garip kısmı benim trabzon'daki çok yakın arkadaşım hid'nin çocukluk arkadaşı çıkması ve bizimle oturduğu söyleşiden sonra gelen herkesin efemine olduğunu söylemesiydi. efemine olmanın kötü bir tarafı olduğunu düşünmediğini söyleyen hid bizden ayrılınca arkadaşına bunu söylüyor. insanlar ne olursa olsun hiç değişmeyecekler herhalde. bu arada aramızda kalsın ayı sözlük yanında hem çok yakın arkadaşım hem de yaşam koçum diye gelen adam bildiğiniz bir kadın efenim. kendisini çok sevdim ama hid hakkında aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
ayrımcılığı, ötekileştirmeyi aslında ta kendisi yapmakta.
bu adamla tanışmışlığım var, kendisi iyi birine benziyor, ayrıca elbette kendisine karşı yapılanlar korkunç ve bunların karşısında ortaya çıkıp karşı koyabilmesi takdire şayan fakat kendisiyle röportaj falan yapıldığında söylemlerinde fena halde tutarsızlıklar yapıyor, öyle şeyler söylediği oluyor ki homofobik söyleme giriyor, kafa karıştırıyor. her eşcinsel kişiden, lgbt konuları hakkında süper bilinçli olmasını bekleyemeyiz elbette ama zoraki de olsa aktivizme itilmişsen ve medyaya çıkıp demeçler vereceksen, az biraz konular hakkında okuyup en azından kendi içindeki tutarsızlıklara düşmemeye çalışmak gerekir. yine de ortaya çıkıp açık açık benim hakkımı eşcinsel olduğum için gasbettiler diyebilme cesareti nedeniyle kendisini takdir etmekteyiz.
türkiye futbol federasyonu’na açtığı maddi ve manevi tazminat davasını kazandı.

kaosgl haberi: http://www.kaosgl.com/sayfa.php?id=20801
eşcinsel olduğu için mesleğinden men edilen halil, tff'ye açtığı davayı kazanmıştı. şimdi ise merkez hakem kurulu başkanlığına aday olduğunu açıklamış. desteğimiz ve kalbimiz seninle.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/02/0...