hani marjinal bizdik

cem yılmazın önyargıya ve ötekileştirmeye dair bir tespitidir. %100 doğrudur. nihayetinde her şey insan içindir *uzun hali için:
sinir ve stresle dolu bir gün geçirdim, ruh halimin iğrençliğinin yanı sıra sürekli olarak elektriğin kesilmesi, komşumun hiç susmayan bebeği ve şiddetli fiziksel ağrılar beni kırılma noktama kadar getirdi. özellikle gezi'den beri ecza deposuna dönmüş olan evimde tek bir tane bile ağrı kesici bulamayınca nöbetçi eczaneyi kontrol ettim. uzak değilmiş, ben de hem yürümek iyi gelir kafam dağılır hem de ilaç sayesinde rahat uyurum diyerek evden çıktım.

yürümek iyi geldi gerçekten, hava serin, kulağımda güzel müzikler, peşimde mahalledeki tüm köpeklerle birlikte eczaneye vardım.

içerisi kalabalıktı tabii, ben de kulaklıklarımı çıkarıp sıramı beklemeye başladım. sağ tarafımda bir görevli bilgisayarda bir şeyler yapıyordu, önünde de onu bekleyen 3 adam vardı. sol tarafımda bir kadın eczacıyla konuşuyordu, arkamda da 2-3 tane adam bekliyordu. ben tezgahın önünde tırnaklarımı kemiriyordum.

tam bu sırada *klik* biri fotoğraf çekiyor.

aklımdan ilk geçen "herhalde aldığı ilacın fotoğrafını çekip bekleyen kişiye teyit ettiriyor" oldu.

iyi niyetin dibine vurdum tabii, ama gerçeklere yakın bile değil.

adamın biri eczacıyla konuşan kadının fotoğraflarını çekiyor. bir eli de cebinde... siz anladınız.

emin olmak için biraz çaktırmadan izledim, biraz sonra adam daha da yaklaşıp telefonu alçaltarak çekmeye başladı ve ekranı görünce neyin fotoğrafını çektiğinden emin oldum.

"ne yaptığını zannediyorsun?" diye çıkıştım.

fotoğrafları çektiğini gördüğümü söyledim, vücut dilimin neler söylediğini siz tahmin edebilirsiniz. adam inkar etmeye çalıştı, ben hem kameranın sesini duyduğumu hem de fotoğrafları çekerken gördüğümü söyledim.

vücut dilim bu noktada "kafa atmama 3 kaldı" dediği için sanırım, kadın yanımıza geldi ve beraber olduklarını söyledi.

evet, yanlış okumadınız.

arkadaşların fantazisi bu.

birbirlerini tanımıyormuş gibi bir mekana giriyorlar, kadın bir yerde adam bir yerde, adam kadının fotoğraflarını çekiyor.

anladığım kadarıyla ilaç ihtiyaçları bile yokmuş, diş fırçası falan alıp çıktılar. amaç başka yani.


hani marjinal bizdik?