haydar dümen

türk seksolog. güzin abla nın görünür ve aşmış hali. verdiği cevaplardan çok ona sorulan sorular asıl ilgilenilmesi gerekendir.

örneğin;

soru: merhaba size şunu sormak istiyorum. eşimle haftada iki veya üç kez seviştiğimizde çocukların ikiz ya da üçüz olma ihtimali artıyor mu?

soru: aşırı istek öğretmenliğimi etkiler mi?

soru: çığlıklarıma engel olamıyorum, ne yapmalıyım?
türk insanının bastırılmış cinselliğini, cinsel cahilliğini nakite çevirmeyi ustaca başarmış şahsiyet. uzman bir doktordan çok, kıraathanede genç bir kardeşine nasihat veren bir abi üslubu kullanır. sanırım türk halkı tarafından bu kadar sevilmesinin sebebi budur.

bir de oğlu bir televizyon röportajında "babam insanlara nasihat vermeyi bıraksın, önce kendi tedavi olsun. kendisi bir numaralı cinsel sapıktır. yaptıklarını anlatırsam insan içine çıkamaz" gibi bir şeyler demişti.
adamı cinsellikten soğutan, dediğinin tersini yapma hissi uyandıran dededir.
o lüzumsuz gazete yazılarını her gördüğümde kendime "tanrım gerçek mi bu insanlar" dediğim kendisinin ciddi sex sorunları olan sex uzmanı *
boş zamanlarında sakızlarda fal yazdıgını düşünüyorum
koyuyazar ile birlikte posta gazetesinde yaptığı yorumlar kitaplaştırılmıştır. yarın gazeteyle beraber verilecektir.
http://kisalt.be/7reub6
şişme kadınla ilişkiye girdim içine boşaldım hamile kalır mı

gibi sorulara muhattab olan, evrim sürecinin yazar doktor arası bir örneği.

sanırım devrik cümle oldu
üroloji alanında yaptığı uzmanlığı sırasında gereğinden fazla çükle muhattap olduğundan kafayı sıyıran doktor.

(bkz: aklı fikri sikte olmak)
eşi gül dümen ile bir kaç kurumdan dolayı tanışmışlığım var . bir dönem spod derneğinin pazar oturumlarına katılıyordum , o zamanlar haydar dümenin kliniği ile spod derneği aynı binadaydı ve dernek çıkışı eşi ile bir kaç kahve içmişliğimiz var . rahmetli görüntüsünün ötesinde inanılmaz derece komik bir adamdı , meslek ve hastaları gereği güldürürdü .