hükümetin covid-19 ile mücadele stratejileri

pamuk eller cebe. yarraklar göte şeklinde. ben hangi göte diyerek bir soru sorarak bana göt gösterin derim.
corona çaresini buldum. poppers evet yanlış duymadınız. hasta olan kişiye poppers çekmesini söylerseniz. ıki güne virüsler çürümeye başlar.
bağış toplamak.
kararları olabildiğince geç almak.
krizi fırsata çevirmeye çalışmak.
- maske ücretsiz dağıtılacaktı. vazgeçildi para ile satılacak.
- avm'ler kapalıydı. 11 mayıs itibariyle açılacak.
- berberler kuaförler risk grubunda olan yerlerdendi. açılıyor.
- futbol müsabakaları ertelenmişti. sağlık bakanı bıyık altından ligi açmasanız iyi olur dedi ama açılacak.
ayrıca 14 yaşına kadar çocuklar ve 15-20 yaş arası gençlere verilen 4 saatlik izin tarihlerinin sokağa çıkma kısıtlaması olmayan hafta içi günlere denk getirilmesi, ilk günden beri taşıyıcı rolü en yüksek görülen bu yaş grupları için büyük başarıdır.
"hiç kimsenin burnu kanamadan 2020 pandemi krizi atlatılmıştır"

bu sefer 24 saatten fazla koltuğunda oturacağını umduğumuz akp-mhpnin yeni merkez bankası başkanı şahap kavcıoğludan bir açıklama gelmiş. yalan söylüyor olamazzzz.
allahıma şükürler olsun!!! elhamdülilahhhh....

https://yolhaber.net/2021/04/23/kavciogl...
anneannem kanser ve durumu oldukça ağırlaştı... onun yanında olmak isterdim... çünkü onu seviyorum... yalnız, yanına gidemiyorum çünkü 20 yaş altıyım ve metrobüs kullanımım yasak. istanbul kart kapatılıyor yaşlara göre... birkaç ay önce annemler yalovadaydı. istanbul'dan yanımda refakatçi olarak ablamla birlikte deniz otobüsüne, toplu taşıma kullanarak gitmek zorunda kaldık. metrobüste beni geçirmediler. zarzor geçtik, o da polisin acımasıyla... sonra metroya binmeliydik. kartım çalışmıyordu. gişenin altından gizlice girmek zorunda kalmıştım. allahtan güvenlik yoktu... şimdi anneanneme gitmek istiyorum ama bünyem bu kadar adrenalini kaldıramayabilir... :(
vakalar yüksekken yetersiz ve saçma önlemler alıp ilginç bir şekilde 5 gün sonra vaka sayısını yarıya inmiş gibi göstermek ve bunu yaparken zaten düşmüş olan esnafa bir tekme daha vururken;turizm şirketlerini zengin etmek.
birkaç hafta sonra vakalar biraz azalınca önlemleri kaldırmak.
bakan koca'nın " zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayalım, maske mesafe hijyen kurallarına uyalım." demesine rağmen otellerin, kayak merkezlerinin,plajların açık olması ve yurtdışından akınla insanın tatile gelmesi.
sonra hastaneler dolunca yine yasaklar, yine yalanlar şeklinde ilerleyen ve dünyayı kıskandırdığımız (!) muhteşem ötesi stratejilerdir.
geldi, gelecek, bekliyoruz, yapacağızdan bir adım ileride değil.
2020 senesi için kervan yolda düzülür olan strateji 2021 itibariyle saldım çayıra mevlam kayıra'ya dönüşmüştür
bakan mevlüt çavuşoğlu'nun ab'ye ithafen "turistlerin karşılaşacağı herkesi aşılayacağız" açıklamasına istinaden, sadece para için kurulmuş bir strateji olduğu daha net anlaşılıyor, üstelik fahrettin koca'nın da aşılar ile ilgili tutarsız açıklamaları iyice güvensiz bir zemin oluşturuyor..

resmen tüm dünyanın acıyarak baktığı çaresiz topluluk olarak pandemi sürecinde son sürat ilerliyoruz..

(bkz:avrupa bizi kıskanıyor) yarrağıma kıskanıyor...
turizm sektörünün açılması yaklaşmışken, yerinde inceleme için yabancı ülkelerden heyetler davet edildi.
15 ülkeye karşı kaldırılan pcr test zorunluluğu katlanarak çoğalacak. maksimum üç ay sonra tekrar kapanma vs.
ama haklarını yemeyelim, dün nüfusun 3 katı kadar aşı sözleşmesi yapıldığı bilgisiyle milletin gazı da alındı. ha sorsan daha önce yapılan anlaşmaların aşıları nerede diye;
-ağaca çıktı
-ağaç nerede?
-balta kesti
-balta nerede?
-suya düştü.
-su nerede?
-inek içti.
-inek nerede?
-dağa kaçtı.
-dağ nerede?
-yandı, bitti kül oldu.
sanırım ben ve ailem şans eseri aşı olduk. daha %11imiş aşı oranı (2 doz). geçen de toplumsal bağışıklığın %25 diye okudum. hastalanan sayısı aşı olanlardan hala daha fazla.