ibne

argoda pasif eşcinsel erkeği tanımlamak için kullanılan sıfat. daha çok eşcinseller üzerinden hakaret etmek amaçlı kullanılır hale gelmiştir. gayler arasında da düzgün olanlar gay, olmayanlar ibne şeklinde toplumsal dili kabullenmiş bir sınıflandırma yapıldığına çokça şahit olunmaktadır. yani eşcinsel dünyada ve toplumsal arenada ahlakçı bir sıfat halini almıştır. seks hayatı fazla renkli olan, feminen, istenmeyen gayler ibne, diğerleri gay ilan edilmiştir. hayırlısı.
hakemlerin alayının makus talihidir.
ünlü birinin lafıdır : erkekler götlerinin kıymetini bilseydi hepsi ibne olurdu..
arkadan vuran kisi anlaminda küfür olarak da kullanimi mevcuttur,
ülkemizde genelde asagilanan insanlar olmasi sebebiyle bolca kullanilir.
- ne diyosun lan ibne?
- ibnelik yapma lan.
google a yazıp şansımı denemek istiyorum dendiğinde yüzde bir sırıtma oluşturan kelime
o--) + o--+ = 0 denklemi.
http://img54.imageshack.us/img54/7643/hibnaxc9.jpg
heteroseksüel dünyasının,eşcinsel dünyasınını aşalamakta kullandığı hakaret kelimesi, iki erkeğin birbirine kullanması yeterli bir cinayet nedenidir. en tuhafı ve hatta kabullenmesi zor olanı eşcinsellerin bu hakareti kabul edip kendi aralarında kullanmasıdır (bkz: hepimiz ibneyiz) bu durum sadece şunu düşündürür kişi kendine saygı duymuyorken başkalarından saygı bekleyemez
ingilizcede çocuklar arasında tekerleme gibi bir şey vardır "sticks and stones may break my bones, but words will never hurt me"
çevirisi: taş ve sopalar kemiklerimi kırabilir ama sözcükler asla zarar veremeyecek.

takmamak gerek böyle şeyleri fazla.
ibneler kullanınca hoş olan ama heterolar kullanılınca hoş olmayan söz.ben seviyorum ve kullanıyorum.hatta çoğu zaman kendimi anlatma sıfatım.
yurdumun tüm ibneleri elit gay ve lanet toplum baskısına karşı birleşin. *
parayi bulmus olanina "gey" , paranin amina koymus olanina "elit gey" denir.
her ne kadar toplum gözünde aşağılama anlamında kullanılsa da, murathan mungan'ın da dediği gibi, bizim durumumuzu anlatan kelime ve toplum normlarını içselleştirmiş bazı eşcinseller de ibne denmesini hakaret sayması çok ilginç. ben bayılarak da kullanıyorum "ibneyim" diye. ibneyim ulan, götümü erkeklere siktiren bir erkeğim, var mı?!
ibne kelimesini kabul ediyorum , eğer insanların kendilerince anlam yükledikleri şeylerden rahatsızlık duyarsam ,bunu daha falza yapacaklarını biliyorum .rahatsız olmadığım şeylerden rahatsız olduklarını da biliyorum . o yüzden ibneyim .her ne derlerse de 'o 'yum .
  • /
  • 2