ibne

hiç kullanmadığım bir sözcük. öyle dikkat ettiğimden de değil ha! dilime yerleşmemiş. küfür, kötü söz gibi gelmiyor bana. küfür edeceksem "orospu çocuğu" derdim. ona da seks işçisi arkadaşlar kızdı. şimdi "şerefsizin evladı" diyorum ama kesmiyor. küfürsüz kaldım!
bazı ibneler bunu kendilerine yakıştıramamışlardır. ibneliği kendine yakıştıramayan ibnelerin sorunu bizi bağlamıyor aslında. kafaları çalışmıyorsa ve kendilerine ait fikirleri bile yoksa kendi homofobilerinde boğulsunlar. önemli olan yaşadığın ülkede öteki olmanın ta kendisini göz göre göre ve öldürüle öldürüle yaşıyor olmandır. ve asıl sıkıntı bunu devlet büyüklerinin tetikliyor olmasıdır. amaç ise bu durumu aşmak için levent pişkin ve diğer tüm bu konuda elinden gelen emeği veren kişileri desteklemekten geçer.
bi aralar lgbt bireylere hakaret olduğunu düşünüp kullanmaktan kaçındığım bi kelimeydi, ama artık "yamuk yapan kişi" anlamında kullandığıma kendimi ikna ettiğimi düşünüyorum.
son günlerde bol bol dile getirdiğim argo kelime, nedensiz yere dolandı dilime...
türkiye halkı tarafından bize layık görülen sıfat.

karısının ve kızının başını kapatıp işlettiği bakkalın önüne attığı tabureyle dükkanın önünden geçen liseli kızın bacaklarına bakan esnafın, sırf öldükten sonra diğer tarafta huri memesi elleme hayaliyle üzerine yerleştirdiği bombalarla 105 kişinin ölmesine ve 500 küsur kişinin yaralanmasına sebep olan yobazın, evde kimse yokken gizli gizli annesinin veya kız kardeşinin iç çamaşırlarını giyip kendi fotoğraflarını çeken ama sosyal hayatında lgbti bireylere saymadığı hakaret kalmayan homofobik insanın, hayatında tek derdi ailesinin kendisine uygun bulduğu kocişiyle çıktığı hafta sonu kahvaltısını facebook'tan cümle aleme duyurmak veya gelinlerin tatlı teşalı tarzı sayfalarda nişanlısının ağzının ciğer yemesinden mütevellit soğan kokmasından dert yanan ve tüm hayatı bunlardan ibaret olan ancak kendi hayatını yaşayan diğer kadınlara kıskançlıkla sosyal ortamlarda orospu demekten geri kalmayan kadının bize layık gördükleri sıfattır.

fazla ciddiye almamak gerekir.

ama alıyoruz.

alıyoruz ama bırakalım, bence.

çünkü nasıl bu insanlar cinsel özgürlüğünü eline almış, erkeğin boyundurluğundan çıkmış kadınları orospu diyerek korkutmaya ve caydırmaya çalışıyorlarsa bizi de aynı şekile ibne diyerek korkutmaya ve caydırmaya çalışıyorlar. korkularımızla yüzleşmek bizi her zaman güçlendirir.

gay mi yoksa gey mi diye düşündüğümüz, ben gey değilim aktifim jargonunun rahatsız ettiği, uff heteroseksüel yazmak çok uzun ve yorucu dediğimiz şu günlerde bence türkiyeli ibnelerin kendilerini böyle tanımlamaları en doğrusu olacaktır.

muzır amaçlı kullandığım kelime. cümle aralarına ya da sonlarına yapıştırmayı seviyorum ya.
söylenmesi en az totoş kadar zevkli olan ve sıkıldıkça türettiğim kelimedir.ibnoş ve ibiiine favorilerimdir
ar. oğlan, erkek evlat.
türk dil kurumuna göre "kızgınlıkla söylenen bir söz" ancak türk ceza kanununa göre 6 aydan üç yıla kadar hapis cezası verilebiliyor. ilginç.
hiç gocunmadığım bir küfür. hatta bence küfür bile değil. biri bana ibne dese dönüp "eee. yani?" derim. ibnelik makamımdan rahatsızlık duymuyorum.
büyüdüğüm çevrede zıpır, fırlama veya piç anlamında kullanıldığından gözüme pek de kötü görünmeyen bir sözcük. en azından "top" kadar itici değil.
günümüz türkiyesinde yasaklanmış olan kelimedir, ayıplanma, aşağılanma, her şey mevcut, neden ama? kendilerine bir baksalar neye benzediklerine, hiç aynada kendinize baktınız mı? ilk önce kedinize bakın , ondan sonra eleştiri yapma hakkını edinebilirsiniz belki, ama sanmıyorum. neden mi çünkü siz aynaya baktığınızda bile yalanı tercih edersiniz. doğruyu görmezden gelirsiniz.
argo seklinde eşcinsel erkek demek. genelde inci sözlük te bolca kullanılan ve artık bir motto haline dönmüş kelime. şahsen ben bir yerde dalga amaçlı ibne kelimesini duyduğumda sinirlenirim
malesef güzel türkçemize arapçadan 'ibn' oğul-oğlan anlamında olan kelimeye +e dişil ekiyle oluşturulmuş bir kelimedir.
özel frekanslı mesajlarla tespiti mümkündür


ne amaçla,nasıl ve kim tarafından söylendiğine göre anlamları değişebilecek sihirli sözcük. ben şahsen sadece yatakta kullanırım.
  • /
  • 2