ışid gerçek müslümandır

nette gezerken bulduğum bir yazı. türkiyeli bir vatandaş tarafından kurandaki ayetlerle, son dönem olaylarıyla beraber açıklanmış yazıdır. okuyunca haddinden fazla şaşırmıştım. cihat gereği işid'in yaptıklarının kuran'a uygun olduğunu ispatlayan yazının gelen yorumlar üzerine 2. bir kısmı da var.

şiddetle okumanızı tavsiye ederim.

http://www.dunyabirmasaldir.com/isid-ger...
doğru tespit. müslümanlık da en az ışid kadar gerçektir.
dinler ne olursa olsun yazılı eserlerle bizlere ulaştıkları için, zaman içerisinde gerek çeviri gerekse ortam sebebiyle farklı anlamlar çıkartmamaları mümkün değildir. "işid tek islamdır" demek istemiyorum, ama aynı zamanda işid müslümandır da. bu adamların müslüman takipçileri vardır, bu adam islam adı altında yürürler. hayalden bir din uydurmuyorlar sonuçta kendilerine.
yıllarca incil'in deforme olmuş kutsal bir kitap olduğu için yerden yere vuran müslümanlar "ay yok allah öyle demek istememiştir biz yanlış yorumluyoruz" diye geziyor. islam barbar bir din, bedeni aşağılayan, diğer dinleri ve kadını aşağılayan, dünyayı diğer insanlara zehir edenlere cennet'i vadeden bir barbar yazgısı. modern hayata adapte etmeye çalışırsak ne yazık ki aşırı basit ve alakasız kalıyor, işid gibi embesiller türüyor. şöyle herkes bir arkasına yaslansa da ilahi bir güç şu işlere müdahale etse biz de keyfimize baksak? beş vakit sabunsuz yıkadıkları ıslak ayaklarına çorabı geçiren gidip allahçılık oynayarak insan öldürüyor.
katılmadığım önermedir. daha henüz geçtiğimiz günlerde srebrenitza soykırımını andık. binlerce masum insan sırf musluman oldukları icin üstelik doğrudan hristiyan olduklarını beyan eden sırplar tarafından avrupanin göbeğinde katledildiler. ee ne diyelim hristiyanlık terörizmi destekler mi diyelim. niçin sorunların kaynağını ebu gureyb hapishanesinde bush donemi askerleri tarafından tecavuze uğrayan kutsal kitaplarının üzerine basılan ezilen geçilen insanların batı'ya ve kapitalizme duydukları öfkeyle bağdaştırmıyoruz? niçin 21 inci yüzyıla kadar süregelmiştir kadim dinler ve gelenekler yerine 21 inci yüzyılda patlak veren somurucu ve kıyıcı dünya düzenini eleştirmiyoruz?

not: tasak başlığından geldim. nitekim kotu olaylar yaşanıyor diye beynimizin bir bolumu tassak ve de sikise çalışmıyor degil. bir olay patlak verince yemeden içmeden kesilip sadece gunümüzü o olay etrafında mı şekillendireceğiz? tey allam
dinler halkın afyonudur efenim, iyi akşamlar *