jim carrey

mimik sanatını en iyi şekilde icraa eden film yıldızı. bir çok filmi vardır ki tüm dünyada izlenme rekorları kırmıştır. komedi konusundaki tüm filmleri şiddetle tavsiye edilir.
kendisini ilk defa 1990-1994 yılları arasında türkçe adı "renkli dünyalar" olan "in living color" televizyon komedi serisinde bir türk kanalı olan hbb sayesinde izlemiştim. ilk görüşüm diğer bütün oyunculardan çok farklı olduğu ve yeteneklerinin sınırsızlığı olmuştu. nitekim yanılmamışım dünya starı oldu. youtube.com da bu programa ait videoları bulabilirsiniz.

2009 yılında "i love you phillip morris" isimli filmde bir eşcinsel karakteri canlandırmıştır.

maske, yalancı yalancı, budala dedektif, salak ile avanak en komik filmleridir. sonradan tarz değiştirmiş olması usta bi oyuncu olmasını değiştirmez. her rolü yapabilen yetenekli aktördür.
geçtiğimiz günlerde 50 yaşına girmiş muhteşem insan. eternal sunshine of the spotless mindda kendisine aşık olabilirsiniz.
mikrofonu görmesin şarkıyı yapıştırır. bu da böyle cins bir adam. şarkı söylemeyi seviyor ve ısrara bile gelmeden atılıyor sahneye. türkiye'de olsa şimdiye kadar 5 tane kaset çıkartmıştı.
bu hafta oturup tüm filmlerini izlediğim komedyen gibi komedyen,dram filmlerinde de oyunculuğunu döktürmüş. filmleri sıfır sesle izleseniz bile mimikleriyle bile ortalığı kırabilecek derece de komik

(bkz: dumb and dumber ) (bkz: the truman show ) (bkz: i love you phillip morris )