kadının kırosu

demet akalın'ın cuk oturduğu tanım. para onda ama huzur yogh amuğagoiim.*
zil zurna sarhoş olup, bir de zenginse abuk subuk davranmayı, etrafa laf atmayı, parasını saçmayı kendinde hak gören, kadın zerafetinden nasibini almamış kadıncıklara verilen ad. hiç mi hiç çekilmezler...
kıroyum ama am da bende felsefesi üzerine hayatını kurmuş şahıs
genelde adanalıdır. memleketim diye demiyorum sağolsun epey bir kıroya ev sahipliği yapıyor.
anlaşılması zor olan varlıklardır. bence hala daha ergenlik aşamasını atlatamamış insanlardır. içinde bastırılmış şeyler vardır ve kendileriyle alakalı kompleksi atlatana kadar düzelmeleri biraz zordur. tabi ki bir hastalık değil demek istediğim ama genelde böyle tiplerin hoş olmayan bir şekilde egoları da yüksek oluyor.
kışın ağda yaptırmayan kadındır.
dün markette tesadüfen merdivenlerden düşünce pantolunu takılıp baldırına kadar açıldı.aman allahım beynimdeki kadın imgesi tamamen değişti.
aplam o nasıl bir görüntüdür öyle wallahi hayattan soğuttun beni
ben ki şekilci değilim yeaa diye ortalarda gezen bir tipim beni bile değiştirdin.bacım neandertal falanmısın gurban olam.ya o kocan olacak karizma herife hiç mi acızmassın gahbe.*
çekilmez olmakla beraber, " şu karşı adalar var ya hah işte dün yarattım ben onları" mantığından bir cm bile uzağa gidemeyendir. al götüne sok o adaları denildiğinde agresif, güzel yaratmış dediğinde gurur dolu bir mağrurluk, olmamış dediğinde snne be slk tepkileriyle karşılaşabilirsiniz.
genel kalıplarda konuşmayı sevmesem de, konuşması, oturması, duruşuyla varoşluğun dibine vuran uzak durulası kadın türü.
bunların kırosu çok kötüdür. yine bir arkadaş klasmanı olacak ama yapacak bir şey yok.

kendisi çok güzel birisi, dıştan bakınca herkes beğenir. ama gel gör ki bir sohbetimiz sırasında 'cnm ben asla kışın ağda yapmam, beni sıcak tutuyor' esprisi yaptı. önce şaka olduğunu düşündüm. sonra da masanın altından ayak bileğini açtı. açmaz olaydı, yan masadaki beylere bunu da halı sahaya götürün lütfen demek üzereydim. meğer kendisi latif doğan misali bakım yapıyormuş. beyler bunlardan uzak durun.