kan vermek

küçükken grupları önemsemeden kardeş olma adına yapılan yakınlaşma hareketi. büyüyünce araya gruplar, hastalıklar, niyet girer ve tüm iştahı kaçırır. var mı çocukça aptallıklar gibisi. *
yapmadığım ve yapmayacağım eylemdir.benim kanımı hastalıklı hetero kanlarına göre daha değersiz bulan bir kuruma neden bedava sermaye vereyim.
en büyük fobilerimden birisiydi bu güne kadar. saolsun tüm hastane personeli güleryüzleriyle 27 yaşındaki kel ve göbekli bir adamın bu kadar basit * bir olaydan deli gibi korkmasına şahit oldular. acil müdahele odası boşaltıldı teyzem ve 3 hastane çalışanı beni lafa tutarken hemşire görevi başarıyla tamamladı. *
en önemli eylemlerden, en zor bulunan kan grubuna sahibim ama ben kan vermeye gittiğimde önüme koydukları formda "hiç homoseksüel ilişkide bulundunuzmu?" sorusunu görünce formu atıp çıktım.test yapma gereği bile duymadan ön yargı ile kenara atan, bir topluluğu hastalıklı olarak gören bir kuruma bağışlayacak kanım yok.
eğer dövme ve piercing yaptırmaya küçük bir ara verebilirsem mutlaka yapacağım sosyal sorumluluktur. iki ünite aldım kendimi borçlu hissediyorum.
önemi kendien yada yakınına ihtiyaç olduğunda daha çok anlaşılan durum.herkesin hem yardım hem de sağlık için kan bağışı yapması gerek.
hayat kurtarmak ve birilerinin sevabını almaktır.
aklıma geldikçe veririm ama eşcinsel ilişkiniz oldumu sorusuna hayır dedikten sonrada vicdan yaparım