kapadokya

60 milyon yıl önce erciyes, hasandağı ve güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan bölge. başta nevşehir olmak üzere kırşehir, niğde, aksaray ve kayseri illerine yayılmıştır.

nehir bakır'ın gezi yazısı için;

https://goo.gl/1dSdUv
geçen sene gittiğimiz turda kankamla birbirimize peri bacalarını gösterip “ahanda şu seninki bu benimki zuhahahaha”, “olm bu baya iyi kısa ama kalın sana girsin” gibi gayet sevimsiz seviyesiz esprilerle günü geçirdiğimiz turistik bölgedir. tur çok leşti bu arada.
2011 yılı ekim ayında gerçekleşen draconid göktaşı yağmuru için 7-8 üniversiteden gönüllü ekiple göktaşı gözlem şenliği düzenlemiştik, katılım 100-200 arası kalır diye düşünürken 450 öğrenci, ve yerel halk ile 600'ü aşmıştı..

hayatımda kendimi gökyüzünün bir parçası olarak gördüğüm neredeyse başka bir an yoktur..

doğası harika kapadokya yine yıldızlarla buluşmaya geleceğiz..
ana başlık olarak ikiye ayrılır; yurt içi ve yurt dışı. geçenlerde stolk'ta gördüğüm (sanırım reklam) bir video da 18 günde 20 ülke gezmekten bahsediyordu. hem dil bilme zorunluluğu da yokmuş. rehberlerle geziliyormuş, ingiltere'de kuruvasan yeniyormuş falanmış filanmış. güzelmiş.
bu yaz balon fiyatlarının 900tl 'ye (oha) kadar çıkmasıyla;kuşbakışı görme hayalimin suya düştüğü doğa harikası.