kara çarşaflı kadınlar

bu nasıl bir başlık,ironik entriler? nereye gidiyoruz bu şekilde? dünyaya nasıl geldiğimiz konusunda, bir çok psikolojik tartışma yapabiliriz, genlerle aktarılan duygusal gen havuzumuzun bizi yönettiği ya da dünyaya temiz bir sayfayla adım atmak üzerine. ve ibre güddüğümüz kaygı üzerine gidip gelebilir.
ama kaçmaması gereken tek şey bu önyargılarımıza karşı bilinç hali oluşturma ve kafamızda "olumsuzlamayı olumsuzlama" halinin süregelenliğini devam ettirme.
aksi halde bir insana sıfat takmak ne kadar kolaydır? bu kurulan gerçekliği kafamızda tekrar tekrar oluşturmaktan başka ne işe yarar? nerede kaldı kültürel görelilik?
kamusal alan harici bir insanın hüviyetine karışmak nedir?

sonra oturup burada ötekileştirmeden bahset! bıdı bıdı!
not:sözüm meclisten dışarı.
tanım: "kara çarşaflı" ait olunabilecek bir küme belirtmediğinden, belirsizlik içeren tanım.
başlığı kadınları kara çarşafa sokan erkekler şeklinde incelersek daha bir anlam kazanır bence bu konu. çevre baskısından bağımsız özgür iradesiyle kara çarşafa giren kaç kadın vardır sizce? her şeyden önce ezilene bir de biz vuralım zihniyetinin bitmesi lazım. bu bitmeden o çarşaflar hiçbir yere gitmeyecek.
küçükken çok korktuğum kadınlardır.biraz büyünce kendilerine ninja derdik.hatta annemin bir arkadaşı vardı ninja teyze derdik ona.sadece gözleri gözüken kadınlardır.islamı ölçü diye bunu ölçüt alırlar.halbuki kuranda müslüman kadınlar çarşaf giyecek diye bir ayet yoktur.yukar da bazı arkadaşlar ayrımcılıkla suçlamışlar bu kadınları ötekileştirdiklerinden dem vurmuş.bu sevgi pıtırcığı ve minnoş yazarları tebrik ederim.halbuki bu kadınlara göre açık kadınlar cehennemlik orospular ve tecavüz edilmeleri normal.islam adına hareket ettiklerini söyleyen bu kadınlara bir çok soru sormak istiyorum.acaba peygamberin eşleri ve kızları hiç çarşaf giymiş mi ? savaş yöneten ticaretle uğraşan toplumun içinde yüksek yerlere gelen peygamber eşleri tesettüre uymuyor mu?
erkek boyunduruğu altında yaşamışlar mı ? düşüncelerini mekke meydanlarında bağırdıkları için cehennemlikler mi? erkekler gelip kendilerine akıl danışması islama aykırı mı?

bu soruları cevaplarlarsa kendilerine saygım olabilir aksine olamaz.kadınlıklarını ve insnalıklarını aşağılayan bu erkek düzenine neden ses etmiyorlar.yoksa bu dünyaya sadece erkeklere hizmet için mi gelmişler?allahın verdiği dünya nimetlerini neden sadece erkeklere özgü sayıyorlar?

bunun gibi bir çok soru sormak isterdim ama ben biyolojik erkek olduğum için benimle konuşamaları haram ve beyleri babaları onların yerine konuşabilirler!
hümanizmden bahsedebilir, bana onları savunabilir, beni yerden yere vurup cansız vücudumu hisarlardan sallandırabilirsiniz.

asla topluma kazandırılamayacak türkiye cumhuriyeti vatandaşıdır, tek arkadaşı mahallesindeki diğer kapalı-açık dindar veya dindar görünümlü kadınlar olup onun haricinde ne etkin olarak sosyal hayata girebilir, ne de iş hayatında bir şeyler yapabilir. müslümanlık gereği yapılacak şeyleri aşırı uçlara çıkararak toplumun işleyişini aksatır(kadın ve erkeklerin karışık olduğu yerlerde çalışmak istememesi, otobüslerde yanına erkek oturtmaması diye vs...) kısaca sevmediğim insandır.

benim annem de kapalı bir kadın, ne türban takar ne çarşafa girer, toplumumuzdaki kapalı kadınları asla ama asla aşağılamıyorum, bir kadın isterse kapanır isterse kapanmaz. cümle sonunu getiremiyorum şu an, her neyse. kısaca demek istediğim hayatını kendi elleriyle karanlıklar arkasına iten, çarşafların ardına saklanan, kendini toplumdan ayırıp ardından dışlandığını idda eden insanlardır.
illaki kara çarşaflı kadın görürdüm eskiden. eski derken 50 sene evveli değil ama 20 30 sene bandından bahsediyorum. tüm o eski türkiye zamanlarında da kara çarşaflılar vardı. benim kara çarşaflı bacılarıma kimse de karışmazdı aslında. neyse; bu bacılar genelde erzurum kökenli olurlardı. bilirdik yani çevremizdeki kara çarşaflı bacıları. şimdilerde ise büyük bir artış var sayılarında. onları da biliyoruz aslında. tarikatlarını, orjinlerini vs. hani şu fetö gidecek yerine onlar gelecek denilenler mesela. işte onlar en baskınlarından örneğin...
kendine saygısı olmayan kadın.
bir baskıyla bu durum içindeyse durum farklıdır.

#karaçarşafahayır saçlara ve bedene özgürlük!
cocukken fazla latin dizisi izledigimden mutevellit rahibe zannettigim insanlar, en azindan o zamanlar.

haklarinda simdi ne dusundugume gelirsek, tamamen kendi iradeleri sonucu o kiliga burunenleri varsa saygiyi hak ediyorlar. en cok da bizim tarafimizdan. tabi ben yine de carsafa burunmenin abarti oldugunu dusunuyorum, siyah kotu bir renk. *