kilise temalı rumen ortodoks gay takvimi

2014 yılının en cesur sanat olayı, heteroseksist algıyı kırma ve eşcinselliğe yönelik dini tabuları yıkma amaçlı yapılmış.

kendini gay dostu tek dini çevre olarak tanımlayan ortodoks kilisesinin, rumen ortodoks kanadı tarafından hazırlanan takvim buram buram eşcinsellik kokuyor. en curetkar şekilde sanatın her dalında kullanılan din temasının, bu kez escinsel bir çalışmada yer alması ilginç olmuş. takvimin en dikkat çekici sayfası ise gay bir çiftin evlilik töreninde pasta yiyen rahip görseli. aynı cesareti bizim imam çevresinde gösterilmesi elbette hayal.

tamamı ve daha fazlası: http://www.dailymail.co.uk/femail/articl...
müthiş bir cesaret örneğidir. insanın ortodoks olası geliyor. en son bir kaç gün önce yeni yılı karşılayan ve nehirlere girip haç çıkarmaya çalışan bulgar ortodoksları gördüğümde de oldukça etkilenmiştim. bu takvim çalışmasından etkilenmemek mümkün değildir.
takdir-e şayan bir cesaret örneği gösterilip yapılan ortodoks kilisesine ait çalışma fakat, ilk bakışta fark edilmese de 11 fotoğrafı olan bir takvim yapmışlar. *
(bkz: afyonlu katolik gay taşfırın ustaları)

(kültürel anlamda) ortodoks tabanlı birey olarak çok hoşuma gitti. keşke birkaç papaz'ı da katsalarmış.*

katolikler batıda diva gibi parıltılı janjanlı giyinen homofobik rahip/papazları ile show yapsınlar, ortodokslar almış başını gidiyor efinim, hiç yani. umalım da mezhebin hakim olduğu bölgelerdeki manyaklar çıkıp modelleri bıçaklamasınlar.

fikir hoş fakat imaj oldukça seksist. rahiplerin önünde domalmış aynı tip, kaslı, bir yığın erkek.
orijinallik desen hugo boss, armani tarzı markaların photoshoot'larında görmeye alışık olduğumuz kareler seviyesinde.

sevişen rahibeler yok mesela, seksistten kastım biraz da o aslında.