kim kardashian

10 Entry Daha
kendisi d list bir celebrity bile değilken 2000lerin ortalarına kadar paris hilton'un tabiri yerindeyse ''çantacılığı'' yapmış, daha sonra ''kazara'' sex kasedi yayınlanınca kuytudan köşeden ünlü olmuştur. bi arada kendisi stylist idi. tabi bu sırada çok üzgün olan kim hanım kızımız durur mu, amerikanın acun'u tabir edilebilecek ryan seacrest bu fırsatı görüp hemen bunu $$$ çevirmeye karar verince balıklama atlamış, keeping up with kardashians realitysi yaratılmış ve devamında da gelişenler de klasik amerika'nın 'nefret ettiği ancan izlemekten kendilerini alı koyamadığı ''reality star''ı olmuştur. daha sonrasında ''istemeden'' playboy'a soyunuş, arada klibi yayınlanamayacak kadar kötü bir single çıkarmış ve sonrasında yine reality rayına dönerek bütün ailecek tüm kombinasyonların denendiği kim & kourtney take miami, kourtney & kim take new york gibi showlarla devam etmiştir. babası hollywood tarihinin ünlü davalarından olan oj simpson'ın avukatı robert kardashiandır olmasıyla kim bu dünyaya ucundan yanaşmaktaydı kanımca zaten, çantacılıkla başladığı serüveni de birkaç yıl gibi kısa bir sürede kendisini d list celebrity bile değilken neredeyse b list'e kadar çıkarmıştır.

ancak kim'in esas yükselişi, kanye'yi kafeslemesi. özellikle de, her ne kadar medyadan ve halktan aşırı ilgi görse de kim hiçbir zaman modacılar vs çevresinde a list celebrityler kadar kayda değer bir ünlü olmadı, ne zaman kanye'yle çıkmaya başladı ; kanye'in forsuyla bir anlamda kendisi için bütün kapılar açıldı. daha bir sene önceki röportajında kim hakkında fikri sorulunca ''the worst thing since socks and sandals'' diyen anna wintour, fashion weekte kim ile yan yana oturdu (ki bu gerçekten bu anlamda uç bir nokta) ve akabininde de kendisi vogue'a kapak oldu. yıllardır moda-sanat işlerini takip ettiğim kadarıyla şöyle diyeyim, x y z gibi ortalama dergilere kapak olmak çok uç bir nokta değil ancak vogue'a, hele de başında anna wintour'un bulunduğu american vogue'a kapak olmak... kim en son bu hamlesiyle a list celebrityler arasına girdi, kendisi için birçok designer önüne atılmaya başladı vs. hatta kanye'den önceki 72 saat süren bilmemkaç milyon dolarlık evliliğinin tümünü sponsorlara karşılatmış, cebinden bir kuruş harcamamıştır. kanye- aka altın yumurtlayan tavuk-üzerine bir de çocuk yapınca, kim önünündeki 50 yılı şampanyaların su gibi aktığı, hermeslerin gelip-gittiği bir yaşamı her halükarda garantilemiştir.

kısacası, paris hilton'dan bıkan amerikan halkından bu ''sweetheart'' tacını zorla da olsa kapmış, dahası gold diggerlığın kitabını yazmıştır ( bkz: britney spears - work bitch ). beni kim'in bu azmi karşısında şaşırtan tek şey, gold digger gibi efsane ve her şeyi açıklayan bir şarkıyı yapan kanye'nin bu ince düşünülmüş tuzağa düşmesi. ironi bu olsa gerek herhalde.

fatgalcga here, your one and only source into the scandalous lives of hollywood's elite.
22 Entry Daha